Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Melyik könyvet olvastad...

Melyik könyvet olvastad utoljára, és mennyire tetszett, mennyire ajánlanád másoknak?

Figyelt kérdés

2013. máj. 13. 07:58
 1/10 anonim ***** válasza:

Herbert Marcuse: Az egydimenziós ember

Nem regény, úgyhogy nem biztos, hogy ilyen választ vártál. A fogyasztó társadalmakról szóló szociológiai mű. Ajánlom mindazoknak, akik szabadidős olvasmány gyanánt a kevésbé könnyen emészthető, ám tartalmasabb műveket is kedvelik. (Én szórakozásból olvastam, mert érdekelt. Megéri elolvasni, bár az tény, hogy lassabban halad vele az ember, mint egy könnyű regénnyel...)

2013. máj. 13. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Száz év magányt olvastam utoljára, nagyon jó, szívesen ajánlom.

Most Dosztojevszij Bűn és bűnhődést olvasom.

2013. máj. 13. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A második által említett mindkét könyv kiváló. Különösen a Bűn és bűnhődés. Az nekem is ott van a nagy kedvencek között.


(Első voltam.)

2013. máj. 13. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szabó Magda: Abigél, mert kötelező háti olvasmányt, és 2 oldalas bemutatót kell róla irjunk. :D

Amúgy nekem nagyon tetszett. ^^

2013. máj. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Charlotte Bronte: Jane Eyre. Örök kedvenc.
2013. máj. 13. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Asher: 13 okom volt


Ezt olvastam utoljára, de soha senkinek nem adnám a kezébe. Ennyire könyv még nem idegesített fel, régen olvastam ennyire pocsék könyvet.


Könyvet, ami nagyon tetszett utoljára Harry Potter és az azkabani fogoly volt. Na, ezt kortól, nemtől függetlenül bárkinek a kezébe adnám. Imádom a sorozatot.

2013. máj. 13. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Brády Zoltán: Eltemettük a részeges nagymamát


Nekem nagyon tetszett!!! Fogalmam sincs kinek ajánlanám, tulajdonképpen bárkinek. 18 évesen olvastam először, most sok-sok évvel később megint a kezembe került. 110 oldal mindössze, egy szuszra végig lehet olvasni... Jó... :)


"Már utálom az erdélyi utazásokat. Az utóbbi időben mindig temetni jövünk. Érkezik a román nyelvű távirat, hogy – morte – és akkor anyám is táviratozik nekem Pestre. Gyorsan összeszedem magam. Közben próbálom felidézni, hogy is nézett ki a rokonom, és rohanok az Óbuda tsz üzletébe koszorút rendelni. Ott már ismernek. – Hát szerkesztő úr megint temetni megy? – Bólogatok, és közben arra gondolok, hogy milyen röhejes helyzet ez. Távirat, virágüzlet, és este a Keletiben találkozunk anyámmal. Vonatra szállunk és robogunk Romániába. Ha csak az utolsó négy évet veszem; temetési helyszínek a következők: Radna, Déva, Farkaslaka, Brassó, Vajdahunyad. Bukarestben is temettem. Unokatestvérem – katonatiszt volt – lecuppant a vadászgéppel. 35 éves volt. Három bajtársával együtt búcsúztatták. Katonai díszpompával ágyútalpon.

Végül is már egy nagyszülőm sem él. Apám, anyám testvérei és meghaltak. Élnek még az unokatestvéreim. Őket is alig ismerem. Van, aki nem is tud magyarul. Pedig – szüleim mindig mesélték – apám, anyám családja híres és nagy nemzetség voltak."

2013. máj. 16. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Épp az 1984-et olvasom Orwelltől, és egyszerűen zseniálisnak tartom! Nagyon elgondolkodtató és aktuális regény, bár nnem épp az a könnyed nyári olasmány. :D

Utoljára egy Salman Rushdie könyvet olvastam, neki mesélős stílusa van, érdemes belelapozni.

2013. máj. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Dominic Streatfeild: Kokain, egy kabitoszer hiteles tortenete.


A cim elarulja tartalmat. Erdekes, neha vicces, jo stilusban irodott konyv a leveltol a porig, Cortezek tevekenysegetol a kokainbarok akkora vagyonaig, h egy allamadossagot siman kifizetnenek, mindennel foglalkozik.

2013. máj. 25. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, van, ami a felkeltette az érdeklődéseimet a válaszokban:)

Első válaszoló: nem kimondottan regényre gondoltam, a Te válaszod is teljesen hasznos volt.

2013. máj. 26. 16:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!