Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mit ajánlanátok? Gyerekkönyvrő...

Mit ajánlanátok? Gyerekkönyvről lenne szó!

Figyelt kérdés

Szeretnék írni és rajzolni egy gyerekkönyvet,de egyszerűen nem sikerül. Vannak korábbi írásaim,de azokat dark-fantasy,dráma,horror,természetfeletti műfajon belül írtam,és eléggé brutálisak,komolyak,nem gyerekeknek valók. Most viszont egy gyerekkönyvet szeretnék,amit én illusztrálok majd(állítólag megvan hozzá a tehetség,és amúgy is nagyon szeretek rajzolni),de egyszerűen nem megy.

A célközönség kb. olyan 5-8 éves gyerekek,akik szeretik a borzongást. :) Persze nem kemény horrorra gondolok,hanem olyan kellemesen félelmetesre,ami picit borzongató,de a végén mindig van egy kacagtató fordulat,ami "megnyugtatja" az olvasókat/hallgatókat.

Kb. olyasmit szeretnék,mint a Bat Pat,Little Horrors,stb.

Pl.:


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


Ezek a rajzok szerintetek nem túl félelmetesek?


És ez?


[link]


Mitől lesz jó egy gyerekkönyv?

A szereplők személyisége mennyire legyen kidolgozott? Inkább a cselekmény kerüljön előtérbe? Mi a fontosabb? A rajzok,vagy a történet? (Bár szerintem egy gagyi,lapos történethez nehéz jó,izgalmas rajzokat készíteni...)

Nektek régebben mik tetszett a gyerekkönyvekben? Mi volt a kedvencetek? Miért pont az? Milyet vennétek szívesen a gyerekeiteknek?

Netán van itt olyas valaki akinek kiadták valamelyik könyvét? Ha van,az íraj le légyszi,hogy mi,hogyan történt!

Tudom,hogy sok kérdés,de légyszi próbáljatok meg segíteni!

Előre is köszönöm! :)



2013. máj. 13. 20:08
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Dr. Ranschburg Jenő ír sokat a gyereklélektanról, pl. a Szülők könyvében konkrétan a meséket is "értelmezi". Hogy a Jancsi és Juliskában hogyan jelenik meg a félelem a szülőktől való elszakadástól, stb...

Olvass utána egy kicsit, hogy hogyan épülnek fel a mesék. Lehetőleg kerüld a félelmetes dolgokat, az erőszakot. Ha mégis írsz bele ilyesmit, a végén oldd fel pozitív végkifejlettel, mert az általad említett korú gyermekek még nem tudnak annyira különbséget tenni realitás és kitaláció között, mint mi, felnőttek.

A legjobbak a teljesen erőszakmentes és stresszmentes gyerekmesék. Most csak tévés példák jutnak eszembe, de nézd meg ezeket: Postás Pat, Bori (Minimax), Tesz-vesz város (M2), Thomas, a gőzmozdony, Chuggington (Minimax). Ezek igazán jó, gyerekbarát mesék, és a grafikájuk is jó, azt is alapul veheted.

A mesék lényege, hogy a gyerek, életkorából adódóan, MINDIG azonosul a főszereplővel. Sokkal intenzívebben éli meg a mese eseményeit, mint mi, felnőttek, az olvasmányélményeinket. A főhős örömét, békességét, de ellenkezőleg a félelmét vagy agresszióját is sokkal magasabb hőfokon éli meg a gyerek. Ezért kell a mesének lehetőleg végig pozitívnak lennie.

Attól persze még lehet benne kaland. A mesék, amelyeket említettek, erre is jó példák, tényleg ajánlom őket.

2013. máj. 13. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm! :)

Most újra olvasom a régi kedvenceimet,azoknak is gyönyörű a rajzolásuk! :)

Pl. :

- Második meséskönyvem

- Karácsonyi macikaland

- A lovacska karácsonya

2013. máj. 13. 20:53
 3/5 A kérdező kommentje:

Természetesen jöhetnek még válaszok! :)

(Ment a zöld kéz!)

2013. máj. 13. 20:53
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez nagyon jó! :)

Kár, hogy nem ismertem ezeket a könyveket amikor én voltam kicsi.

Szerintem aranyosak ezek a rajzok, bár már 17 éves fejjel mondom ezt.


Szerintem a rajz és a történet egyaránt fontos, képregény esetében is le szoktam tenni azokat, amikben az egyik nem jön be.


Nektek régebben mik tetszett a gyerekkönyvekben?

Mindig szerettem, ha vicces, aranyos a történet. Az viszont nem tetszett, ha a gonosztevő folyton egy balek volt, aki csak szívott. Folyton megsajnáltam szegényt. Legyen tökös a gonosz is!


Kedvencem?

A hókirálynő. :D Egyébként ha megnézed, a Piroska és a farkas és a Jancsi és Juliska is egyaránt morbid. :)


Mit vennék a gyereknek?

Olyat, ami szórakoztató, és olyan mondanivalója van, ami a valós értékekre hívja fel a figyelmet.

Pl. lebunkózhat másokat bárki, mert nem köszönnek neki, miközben ő szemétséget is megenged magának.



17/L

2013. máj. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi! :)

Totál egyet értek veled a gonosztevőt illetően! :)

2013. máj. 14. 17:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!