Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A Harry Potterben Voldemort...

A Harry Potterben Voldemort és a horcruxai-val kapcsolatban: 7 horcruxot csinálni és 7 részre szakítani a lelket nem ugyanaz vagy igen?

Figyelt kérdés
Csak mert kvízparton már nem tudom, mióta veszekszik velem valaki ezen. Szerinte Voldemortban már egy icipici lélekdarabka sincs. De ha nem lenne lelke, akkor nem úgy kéne kinéznie, mint azoknak, akik dementorcsókot kaptak?

2013. máj. 17. 08:07
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem ugyanaz, a horcruxokat az eredetiből szakítják le, így mindig eggyel több darabra van osztva a lélek, mint amennyi horcrux van. Voldi esetében nem szabad azt sem elfelejteni, hogy van egy véletlen horcruxa is.
2013. máj. 17. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%

Napló

Gyűrű

Medál

Pohár

Diadém

Nagini

Harry

Önmaga

Vagyis összesen nyolc részre szakadt a lelke. Ha nem lett volna lelke, akkor a végén nem kellett volna megölni, mert meghalt volna magától. Különben is, a horcruxkészítést úgy definiálják, hogy ha megöl valakit, mindig leszakad egy darab a lelkéből, tehát akármilyen kicsi a lelke, mindig csak egy része szakad le. Nem lehet az egész lelket kihelyezni egy tárgyba.

A kvízpartos valakinek pedig javaslom, hogy olvassa el újra a könyvet figyelmesen.

2013. máj. 17. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat =) Tudtam én, hogy nekem van igazam, mégis csak folyamatosan vitatkozik velem, és nem hallgat az észérvekre. De most majd belinkelem neki, hátha ha többen írják, elhiszi végre.
2013. máj. 17. 22:37
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
De ez többször is elhangzik. Amikor Dumbledore-ral először beszélik meg a horcruxokat, akkor biztos mondja, de szerintem utána is.
2013. máj. 18. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

6. rész 479. oldal:

"-Hét horcruxot csinált? - szörnyülködött Harry, s a falon lakó portréalakok közül többen is felháborodott, döbbent hangokat hallattak. - De hát azok bárhol lehetnek a világon... rejtekhelyeken, a föld alatt, láthatatlanná téve...

-Örülök, hogy nem becsülöd alá a feladat nehézségét - bólintott higgadtan Dumbledore. - De először is: nem hét horcrux van, csk hat. Voldemort lelkének hetedik darabja, megcsonkítva bár, de ott lakik újjászületett testében. Az volt lényének az a része, amelyik száműzetésének hosszú évei alatt fantomként vegetált - anélkül Voldemort nem is létezhetne. Ezt a hetedik, Voldemort testében lakó lélekdarabot kell utolsóként megtámadnia annak, aki a nagyúr életére tör."

Ezt linkeld be, ha tud olvasni, megérti. És persze csak később derült ki, hogy van egy Harryben is.

2013. máj. 18. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen :)
2013. máj. 18. 14:09
 7/10 A kérdező kommentje:

Ezt kaptam válasznak:


"Sajnálom,hogy sgítségre kellett szorulnod!

Nekem megvan az összes része könyvben a a Harry Potterből!

Szóval a 479.oldalon amit belinkeltél nekem tényleg ez van írva de a hetedik rész végén kiderül ,hogy Dumbledore akkor még nem tudta,hogy Harry a hetedik horcrux mert Voldemort hetet akart csinálni de a hetedik véletlenül következett be.Dumbledore ezért mondja,hogy hatot mert azt hiszi,hogy Voldemortban még ott él egy darab! Ez téveszme!

Csak hogy tudd hogy nekem van igazam!!!

És mindazok akik a GyakoriKérdéseken írtak azok mind félrevezettett emberek mint ahogyan te IS!"


Azt hiszem, feladom...

2013. máj. 20. 22:16
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez a butaság egészen új mélysége. Szóval azt hiszi, hogy ami Harrybe került, az egy az egyben Voldemort utolsó lélekdarabja? Jól értettem ezt a maszlagot? Tehát szerinte Voldemort 1981. október 31-i lelkéből nemcsak egy darab vált le, hanem az egész fogta magát és átröppent Harrybe? Egészen figyelemre méltó teória, de baromság. És mi az, hogy félre vagyok vezetve? Valaki hazudott nekem?
2013. máj. 20. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
És azt mondd meg neki, hogy ha Voldi egész lelke Harrybe került volna, akkor ő meghalt volna. Vagy különben mi a fenének ölte meg a végén Harry a Capitulatusszal? Igazából akkor már egy inferus volt, és Harry csak meg akarta szégyeníteni? Hogy élhetne egy test lélek nélkül? Igazán örülnék, ha újra megvillantaná a logikáját és megválaszolná ezeket a kérdéseket is.
2013. máj. 20. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Dumbi tudta, hogy Harry-be került a darab, hisz értette, mit mondott a baziliszkusz. Piton is ezt tesztelte, amikor Draconak a kígyós igét mondta a párbajnál. Harry csak a lélekdarabka miatt érthette, mivel az fordított neki.


Voldi lelkéből azért szakadhatott le még egy darabka, mert már annyit szaggatta, hogy egészen meggyengült, foszló anyaghoz hasonló. Nem egyszerre darabolta fel a lelkét, hanem mindig az adott pillanatban szakított le egy darabot.


Értsd meg, ahogy az előttem hozzászólók is leírták, ha a teljes lélek átszállt volna, akkor nem maradt volna meg az a darab, ami ezután egyszarvúak vérét szívta, hogy újra teste legyen, a követ is ezért akarta megszerezni.


Naiginit Albániában alakította Horcruxá, amikor már Harryvel való találkozáson túl volt. Arról ne is beszéljünk, hogy a horcruxok lényege, hogy az eredeti tulajdonos élhessen tovább, ha minden darabját áthelyezik, akkor felesleges az egész, hiszen nem marad egy se a tudatánál.

Maga a varázslat is úgy működik, hogy az áldozat, gyilkosság, után egy darabot leszakít, nem pedig az egészet rakja át.


Voldi gondolkodó, saját akaratú lény, ezért tuti van benne lélek.

2013. máj. 21. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!