Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Trónok Harca - örökösödés. A...

Trónok Harca - örökösödés. A Starkok közül ki lenne Észak ura/úrnője, ha Bran kikerülne a képből, és csak Sansa, Rickon és Arya lennének esélyesek?

Figyelt kérdés
Sansa a legidősebb, viszont Rickon a fiú. Nem emlékszem már, hogy írta az író, hogy mi alapján döntenek. :/

2013. máj. 18. 13:00
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Sansa férje.
2013. máj. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Én is erre gondoltam. Ha viszont egyik lánynak sem lenne férje, akkor lenne Rickon, ugye?
2013. máj. 18. 13:35
 3/17 anonim ***** válasza:
Gondolom igen mivel ő a fiú, de nem biztos.
2013. máj. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
52%

Ha Jon nem öltötte volna fel a feketét, akkor előbb örökölhetné a címet, mint a hajadon lányok? Rickonnak mindenképpen kellene egy régens, hisz 5-6 éves lehet.

Már alig van Stark.

2013. máj. 18. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Jon nem lehet Winterfell lordja, mert ő egy fattyú. SPOILER!!! később volt rá lehetősége,h elismerjék Ned törvényes fiaként és Winterfell lordja legyen, de elutasította
2013. máj. 18. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Na igen.

-spoiler-

Azért is kérdezem csak a fentieket, mert se Robb, se Jon nem jön a képbe már egyáltalán, és szerintem nem is fog, meg van egy olyan érzésem, hogy Brandon sem, és Aryában is kételkedem.

2013. máj. 18. 21:08
 7/17 anonim ***** válasza:

SPOILER! SPOILER! SPOILER!

Sansa most a legesélyesebb, legalábbis a könyvek alapján. A sorozat még nagyon az elején jár, de pl az ötödik könyvben már egy bizonyos személy (inkább nem írom le) tervezgeti is, sőt már már, ha jól emlékszem el is készült a tervvel, hogy hogyan tehetné Sansát egész észak Úrnőjévé...és szerintem az is lesz majd.

Bran tutira nem lesz, ő szerintem a Falon túl marad.

Rickon is esélytelen.

Arya sem igazán...neki is teljesen más fordulatot vett az élete, meg ő egész biztos, hogy nem is vágyik rá...van most neki más elfoglaltsága.

SPOILER VÉGE!


A fiúk szépen lassan kivesznek az örökösödésből, Jon akkor sem örökölhetne ha fejen állna, így csak Sansa marad.

2013. máj. 20. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
ööö nem azért, de Sansa nem örökölhet semmit, csak azért hiszik ezt, mert nem tudják hogy Bran és Rickon élnek... Sokszor le van írja, hogy csak férfiak örökölnek, amíg van, egyedül a Martelleknél örökölhet lány, ezért Arianne az örökös ott. Jelenleg Bran az örökös, utána Rickon, és csak utána Sansa.
2013. máj. 22. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Ha csak Bran kerülne ki a képből, akkor Rickon. Nem számít hány éves, ő a fiú. Ha, ő nem akkor Sansa, ha ő sem akkor Arya. Mindig a fiúk, utánuk a lányok és aztán a többi család tag. Mint Alys Karstarknál is volt. Azért ment Jonhoz mert a nagybátyjai maguknak akarták Kardholdat, holott ha a tesója meghal ő örökölte volna. Am, Sansa esetleg mint régens lehet Deres úrnője, férje révén Casterly-hegy úrnője, mint a legidősebb Tully leszármazott Zúgó úrnője, mint Petyr nevelt lánya Harrenhal úrnője és elég nagy befolyása van a kis Lord Arryn azaz Sasfészek ura felett is. Azért ez jó sok és lesz pár kis Lord aki majd támogatja, ha leveszi a fattyú álcát. Sansa már Lannister és egy Lannister megfizeti az adósságát, Lord Frey pedig sokkal tartozik neki.
2013. máj. 22. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

"Sansa esetleg mint régens lehet Deres úrnője, férje révén Casterly-hegy úrnője, mint a legidősebb Tully leszármazott Zúgó úrnője, mint Petyr nevelt lánya Harrenhal úrnője és elég nagy befolyása van a kis Lord Arryn azaz Sasfészek ura felett is. Azért ez jó sok és lesz pár kis Lord aki majd támogatja, ha leveszi a fattyú álcát. Sansa már Lannister és egy Lannister megfizeti az adósságát, Lord Frey pedig sokkal tartozik neki."


Ezen már én is gondolkodtam, de szerintem ez nem ilyen egyszerű: Harrenhallt semmiképp nem örökölheti, mert a hivatalos verzió szerint ő fattyú, így nem örökölhet Kisujjtól. Legidősebb Tully leszármazott? Távolról sem, arra most nem emlékszem hogy a Fekete hal él-e még, de Edmure igen, így onnan sem számíthat semmire, ráadásul hiába ő a legidősebb, van két fiútestvére. A Sasfészek ura a kis Arryn gyerek, persze őt úgy befolyásolja ahogy akarja, de az egyetlen aminek szerintem tényleg az örököse lehet, az Casterly-hegy. Itt csak az a kérdés, hogy Tyrion örökölhet-e úgy, hogy ő ölte meg az apját, mert ha kitagadják vagy valami, akkor Cersei és a gyerekei, vagy Kevan családja az örökös. Meg el sem hálták a nászt... Szóval Sansa szerintem most eléggé mindent vagy semmit helyzetben van: vagy minden úgy történik, ahogy te írtad, vagy ahogy én látom, és minden egy hajszálon múlik. (én személy szerint nem örülnék annak, ha bármilyen hatalmat kapna, nem alkalmas arra hogy kezelje azt)

2013. máj. 23. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!