Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ha írtam egy regényt, és az...

Ha írtam egy regényt, és az az álmom, hogy író legyek és könyvem is megjelenjen, akkor van értelme a regényem blogon a nyilvánosság elé tárni?

Figyelt kérdés
A kérdésem arra irányul, hogy ha megjelentetem egy blogon, akkor lesz még rá esélyem, hogy valaha is könyv lesz belőle? Pénzem nincs, hogy megjelentessem, ha a kiadóknak elküldöm, nem hiszem, hogy esélyes. Gondolom ott is, mint bármely más területen ismerősök révén lehet érvényesülni.
2013. máj. 23. 15:58
 1/8 sKillEr96 ***** válasza:
100%
Szerintem egy probat meger. En mondjuk csak az osztalyomnak mutattam meg, amit irtam (egy regeny es egy novella), de ha van olyan blog, ahova ki lehet tenni, tegyed, mert legalabb sokan elolvassak, es kapsz visszajelzeseket rola. Plusz, lehet hogy valakinek megtetszik, es a "szarnyai ala vesz" teged. :D
2013. máj. 23. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem zárja ki a blogon való megjelenés, hogy később könyv legyen belőle, de nem ismerem a kiadók hozzáállását. Ha sok követőt, rajongót szerzel, lehet, hogy ők is meglátják benne a lehetőséget.

De akár írhatsz még egyet, és akkor azt majd kiadják :)

2013. máj. 23. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Versenyeken, pályázatokon nem lehet már publikált művel indulni, de egyébként van rá esély, hogy kiadassák. A Gyémántfiú is blogregényként indult.
2013. máj. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
elküldöd a linket, engem érdekel :)
2013. máj. 24. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem rossz ötlet, mert így el is lophatják az ötleteidet, nem? Vagy akár az egész történetet.
2013. máj. 24. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
4/5! Még nem töltöttem fel sehova. Ezen gondolkodom, feltegyem-e egy blogra vagy nem.
2013. máj. 24. 17:38
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

4. vagyok

Néha nekem is vannak ilyen gondolataim, ebben a világban nem lehet tudni, de aztán ma csináltam egy blogot és igazából nincsenek negatív gondolataim. Aki az én szövegemmel akar ékeskedni, egészségére, gusztustalan. Bár én még nem írtam regényt, csak novellákat, amiről ugye tudjuk, hogy csak két-három oldalasak, de azokat sem csak magamnak, vagyis jó érzés ha az ember kap visszajelzéseket stb.

[link]

2013. máj. 24. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha felrakod, hiába lopják el, onnantól perelhetsz, hiszen igazolod, hogy a tied volt előbb. A szerzői jog téged véd egyéb jogvédelem nélkül is.

De valóban érdemesebb először ingyenesen olvashatóvá tenni a művet, így egyrészt mások is tudnak segíteni, ha javítanivaló van benne, másrészt megismered a célközönségedet, tudsz "toborozni", és ha tényleg írni akarsz, akkor nem egykönyves szerzőség az álmod, tehát tudsz újabb műveket is írni, amik talán jobbak is, mint az első. Több szem többet lát - sok olvasói visszajelzésből te is tanulsz.

2013. máj. 24. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!