Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mi lehet ennek a könyvnek a címe?

Mi lehet ennek a könyvnek a címe?

Figyelt kérdés

Kb. 8 évvel ezelőtt olvashattam, akkor jelent meg. Valami olyasmi a címe, hogy Levegőt, vagy Légszomj, Fulladás, ilyesmi. De így nem találtam, szóval nem ezek.

Egy fiatal (talán francia?) írónő írta, egy kamaszlányról szól. A főhős magányos, de új lány kerül az osztályba (vagy a szomszédba?), barátok lesznek. Közben a lány összejön egy fiúval is. Az új barátnő családjával elmennek nyaralni... Sajnos a konfliktusra nem emlékszem, de talán féltékenységből ölte meg a lány a barátnőjét. Álmában megfojtotta egy párnával.

Előre is köszönöm, ha valaki tud segíteni.:)



2013. máj. 23. 16:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem volt ebből film? Mintha láttam volna.
2013. máj. 23. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

hát, ha volt is, én nem láttam.

össze-vissza guglizok már mindenre, egy ilyen filmet kidobott, hogy The Loved Ones, de ez nem az sajnos.:/

2013. máj. 24. 01:54
 3/11 anonim ***** válasza:

A francia filmesek Sophie Marceau óta szeretik a kamaszlányos mozikat, csak mostanában már az anyjukat játssza.

Amire én emlékszem abból a filmből, az az, hogy dráma volt, de hogy gyilkolós, vagy csak depizős, azt már nem tudom. Volt benne egy vidéki birtok, nagy kőkerítéssel, és lovagoltak.


Miért lett ennyire fontos most ez a könyv?

2013. máj. 24. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
tegnap valaki olvasmányokat keresett 14-16 évesnek, ez a történet eszembe jutott, oda szerettem volna írni. csak hát úgy nehézkes, ha nem tudom a címét.:D azóta is b@ssza a csőrömet..
2013. máj. 24. 08:09
 5/11 anonim ***** válasza:

Javasolj neki egy SK-et. ;) Én akkoriban az Az-t olvastam.

És semmiképp ne gondolj a rózsaszín elefántra.

2013. máj. 24. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 MarkoG ***** válasza:
SK mint Stephen KIng? uha akkor :D nem könnyű olvasmány
2013. máj. 24. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szorakozas__konyvek__4379098-i..


4. válasz.;)


amúgy megtaláltam a könyvet :D

[link]

2013. máj. 24. 19:55
 8/11 anonim ***** válasza:

Mondj egy jó kötelezőt!

Utolsó évben volt egy két olyan, ami lekötött, de azok sem regények voltak, max. novellák.

2013. máj. 25. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

megnyugtatásként linkeltem, hogy írtam neki Stephen Kinget, ehhez képest úgy látom, kissé szíven ütött a kötelezős téma.:D

figyi, azt nem szabad vitatni, hogy a kötelezők jók. akár hiszed, akár nem, nem gyerekkínzás céljából olvastatják el ezeket az emberrel. az egy másik dolog, hogy kit mi köt le, pl. nekem Jókai marha uncsi, de Mikszáthot szeretem. a Bűn és bűnhődés az egyik kedvenc könyvem lett, sőt, az a helyzet, hogy szeretek drámákat olvasni. elvoltam Shakespeare-rel, Csehovval, meg Ibsennel is.

nyilván nekem se jött át mind, de a nagy részükön átrágtam magam, hogy legalább a tetszik-nem tetszik szintre eljussak.

tőled is csak akkor fogadom el, hogy nem kötöttek le, ha belekezdtél legalább párba. ha ez a helyzet, akkor más az ízlésed, ennyi.

2013. máj. 27. 13:04
 10/11 anonim ***** válasza:

Tőlem is csak akkor fogadod el, ha… Mert különben???

Megjegyzem, a legtöbbjét elolvastam, csak néhány volt, amit félbehagytam. Mivel nem humán gimibe jártam, hanem műszaki suliba, (azt sem mostanában) nem vitték túlzásba a kötelezőket, szóval Ibsenről pl. nem mondanék véleményt. Jókai tényleg unalmas, Mikszáth szórakoztató, de ennyi, oroszokért rajongani ősi bölcsész szokás, Shakespeare 400 évvel ezelőtt írt, azóta, szeretném hinni, hogy tágult az emberi elme, lépjünk tovább. Hol a XX. század?


Azt pedig továbbra is vitatom, hogy a kötelezők jók lennének, de ez egy nagyon messzire menő vita lenne az iskola valódi céljáról, meg arról, hogy szerintem mire kellene oktatni az embereket, téged pedig korlátozottan érdekel más véleménye a fentiek szerint. :p

A kötelezők középszerűek, érthető okokból.


Szóval tudod mi a baj a kötelezővel, szerintem? A suliban úgyis beletöltik azt a gondolatot a fejébe, ha magától akar olvasni valaki, akkor olvasson olyat, ami jobb/mélyebb/modernebb, lenne bőven választék.

2013. máj. 27. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!