Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mi lehet ennek a könyvnek a címe?

Mi lehet ennek a könyvnek a címe?

Figyelt kérdés

Kb. 8 évvel ezelőtt olvashattam, akkor jelent meg. Valami olyasmi a címe, hogy Levegőt, vagy Légszomj, Fulladás, ilyesmi. De így nem találtam, szóval nem ezek.

Egy fiatal (talán francia?) írónő írta, egy kamaszlányról szól. A főhős magányos, de új lány kerül az osztályba (vagy a szomszédba?), barátok lesznek. Közben a lány összejön egy fiúval is. Az új barátnő családjával elmennek nyaralni... Sajnos a konfliktusra nem emlékszem, de talán féltékenységből ölte meg a lány a barátnőjét. Álmában megfojtotta egy párnával.

Előre is köszönöm, ha valaki tud segíteni.:)



2013. máj. 23. 16:16
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

gyááááá, nem is tudom, mit csinálnék veled!!! :D rátapintottál, bölcsész vagyok. illetve voltam. azt se mostanában.:)


nem korlátozottan érdekelnek a meglátásaid, csak arra céloztam, hogy nem szeretem, ha valaki úgy alkot valamiről véleményt, hogy nem is ismeri. olvastad, nem tetszett, rendben van. hadd ne magyarázzam a bizonyítványom.

arra lennék akkor kíváncsi, hogy szerinted mi nem középszerű? nem hiszem, hogy egy irodalmi mű értékét a kora határozza meg.


amúgy a 20. század ott van a 12-es tankönyvben, mi érettségi előtt félévkor fejeztük be a 11-est. szerintem valahogy megcsúsznak a dolgok a Aranynál meg Petőfinél..

látom ám; nem foglak tudni meggyőzni, pedig az Iskola a határon is egy jó kötelező! igaz, hogy nem idejében olvastam, de benne lett volna a tananyagban.:P


kíváncsivá tettél egyébként az ízlésedet illetően, szóval ha van kedved, írd meg pár kedvenced.:)

2013. máj. 27. 22:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!