Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » 30-40 év közötti személyek!...

30-40 év közötti személyek! Ti milyen könyveket szoktatok olvasni?

Figyelt kérdés

Tudatosan olvastok vagy csak úgy ,ami épp a kezetekbe akad?

Általában mennyi idő alatt olvastok el egy könyvet? [pl. egy 300 oldal környékén lévő könyvet mennyi idő alatt tudtok elolvasni? ]

Kort és nemet kérlek írjatok! Köszönöm! :)



2013. máj. 23. 16:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

27 éves vagyok, így nem biztos, hogy érvényes a válaszom. Egye fene, azért válaszolok.


Milyen könyveket olvasok? Alapvetően kétfélét: könnyű-szórakoztató-vidámat, valamint mélyenszántó-tudományos-nehezet.

Igen, tudatosan olvasok. Alapvető törekvésem az olvasás terén a műveltségem folyamatos gyarapítása, a látóköröm folyamatos bővítése, így rendszeresen olvasok komolyabb tudományos műveket is. Leginkább, de egyáltalán nem csak a szociológia témakörében. Mert ez érdekel a leginkább.

De mivel mindenkinek szüksége van kikapcsolódásra, könnyű szórakozásra is, nálam a nehezen emészthető tudományos könyvek mellett megférnek a színvonalas szórakoztató irodalmi művek is. A klasszikusokon már rég túl vagyok, úgyhogy a szórakoztató irodalom terén értékes és élvezhető újdonságokat találni mindig kihívást jelent a számomra.

Elég sok mindenre nyitott vagyok, még A szürke 50 árnyalatának is adtam egy esélyt (természetesen angolul). Nem, mintha megérdemelte volna.

Egy kb. 300 oldalas szórakoztató könyvet napi fél óra olvasással számolva egy szűk hét alatt olvasok el. A tudományosak nyilván tovább tartanak.


27/N

2013. máj. 23. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Én megválogatom, hogy mit olvasok, mert nincs rá sok időm. Nem feltétlenül író alapján, inkább a sztori a fontos. Egy számomra ismeretlen szerzőtől is szívesen olvasok, ha jól ír.

Műfaj szempontjából a szórakoztató irodalmat kedvelem: főleg krimiket, de annak sok alfaját. Lehet viccesebb, sötétebb, véresebb, bármi. Lényeg, hogy lehessen rajta elmélkedni.

Az idő változó, mikor mennyit van lehetőségem foglalkozni vele. Van, hogy pár nap alatt kiolvasok valamit, van, hogy hetekig húzódik. Evente úgy átlag 25 könyvet fogyasztok.

34n.

2013. máj. 23. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm mind a két eddigi választ! :)

Én 15 éves vagyok és olykor-olykor a kezembe akad 1-2 könyv, de nyáron szeretnék többet is olvasni illetve tudatosabban.

Nyilván nálam még megvannak a tipikus tiniknek szánt vámpíros és szerelmes regények illetve az ilyeneket szeretem nagyon, de mostanság igencsak szeretnék több pszichológia és pedagógiai témájú könyveket majd olvasni, szóval nyáron mindenféleképpen szeretnék majd egy rendszert, amiben olyan könyvek is a kezembe akadnak, amelyen jót lehet röhögni vagy esetlegesen kielégíti azon vágyamat, hogy szerelmes történetek ezerrel.:)

Múltkor beszéltünk erről az irodalom tanárral, aki régen csak találomra olvasta a könyveket, de most tudatosan olvas, bár a koráról nem tudok nyilatkozni. Éppen ezért érdekelt, hogy a 30 és mondjuk 40, 50 év közötti személyek milyen könyveket olvas, bár anyából kiindulva , aki régebben rengeteg mára már csak 1-1 könyv jut a kezébe, ő mind a krimiket szereti illetve Nora Roberts könyveit részesíti előnyben. [Aminek a hosszú-hosszú sorozatát már most megörököltem, mert elköltözött és nem vitte ezeket magával, szóval a polcon sorakozó könyveket is szeretném majd elolvasni :)]


Várom még a válaszokat! :D

2013. máj. 23. 18:57
 4/14 A kérdező kommentje:
*..., hogy szerelmes történetek ezerrel illetve szeretnék hittel kapcsolatos [eddig még csak az Istenre hangolvát olvastam, illetve volt hittantanárom könyvébe kezdtem bele] , pszichológia és pedagógia, gyermeknevelés témákban olvasni.
2013. máj. 23. 19:00
 5/14 anonim ***** válasza:

Első vagyok megint. Nora Robertset én nem ajánlom. Mint mindenkinek, neki is adtam egy esélyt még egyszer régen, de ő is azok egyike volt, akik nem érdemelték meg. Nora Roberts, Vavyan Fable, Lőrincz L. László, Dean R. Koontz, Stephen King és a színvonal, nos, nincsenek köszönőviszonyban.

Persze ízlés dolga, de az én mércémet az említett írók nem ütik meg. Sőt, meg sem közelítik. Fényévekre sem.

A krimiket viszont én is kedvelem, főként a humoros-kalandos bűnügyi történeteket, mint pl. Rejtő könyvei. Őt nyugodt szívvel tudom ajánlani akár más most is. Én 13 évesen kezdtem Rejtőt olvasni, de a mai napig is időről-időre újraolvasom a kedvenceimet tőle. Egyszerűen nem lehet megunni. :)

2013. máj. 23. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Az a probléma, hogy még csak hallásra sem tetszenek a krimik, persze még nem olvastam, de kifogom próbálni. Nyilván mivel itt van ennyi könyv ezért nem hagyom kárba veszni , nehogy itt porosodjanak meg a polcon.

Mindenesetre amik még tervben vannak azok mindenféleképpen a régebbi általános iskolai kötelezők, mert az évek során csak 1-et olvastam el a Légy jó mindhalálig-ot. Ezért szeretném majd ezeket bepótolni.

De például nem tudom, hogy pszichológia és pedagógia témából milyen könyveket olvassak, mert van ami például gyakorlati pszichológia és engem igazából szerintem ez a könyv nem nagyon érintene meg. Olyan értelemben, hogy nincs rá szükségem [persze egyszer majd arra is kíváncsi leszek] , tehát ezzel kapcsolatban kellesz keresgélnem neten, hogy utána meg megnézzem van-e olyan a könyvtárban.

2013. máj. 23. 19:18
 7/14 anonim ***** válasza:

Bocsánat, hogy ide offolok, de kedves első és egyben ötödik kérdező, most már nagyon kíváncsivá tettél, kérlek áruld el, mely könyvek azok, amik megütik a mércédet. Ezt nem bántásból kérdem, csak én is sok népszerű szerző könyvével találkoztam már, amiket milliók istenítenek, és egyszerűen nem értettem meg, hogy miért. Szóval ajánlj valami jót, hátha egyezik az ízlésünk.


Egyébként, kedves kérdező, még egyszer bocsánat. Szívesen megválaszolnám értelmesen is a kérdést, de én a 19 évemmel úgysem tudnék hasznos választ adni.

2013. máj. 23. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó, az érdeklődésed megtisztel.

Rengeteg olyan könyv és író van, amik és akik megütik a mércémet, ezeknek egy része szépirodalom, egy része szórakoztató irodalom. Bár nagy rajongója vagyok Dosztojevszkijnek, Voltaire-nek és Bulgakovnak is, ha jól értelmeztem a kérdésedet, te most nem ilyesmikre vagy kíváncsi.

Tehát néhány azon könnyű, szórakoztató írók és könyvek közül, akiket kedvelek, és a maguk nemében értékesnek tartok: Rejtő, Moldova György (az újabb könyvei már kevésbé jók), Hasek: Svejk, Agatha Christie (nem minden könyve jó, de a legtöbb azért igen), Sir Arthur Conan Doyle (szintén), Mattyasovszky Jenő (csak az önálló művei igazán jók), Darren Shan, Tolkien (nem minden könyvét kedvelem), Harry Potter (nem vagyok tökéletesen elégedett vele, számos hiba van benne, de összességében azért jó), Michael Ende könyvei, Verne Gyula, Fekete István, Heller: A 22-es csapdája, P. G. Wodehouse, Jerome K. Jerome: Három ember egy csónakban, Hrabal, Terry Pratchett, Aszlányi Károly, Charles Lorre, Szerb Antal... stb.

2013. máj. 24. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Kedves Hetedik, még annyi, hogy ha körülírod az érdeklődési körödet, szívesen ajánlok az ízlésednek megfelelő könyvet.
2013. máj. 24. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 5-ös válaszadó!

Én komolyan annyira, de annyira élvezem, amikor egyesek a szépirodalmat istenítik, és ezzel összehasonlítva lehúzzák a szórakoztató irodalmat, hogy az nem színvonal.

Miért akarod a kérdezőt előre lebeszélni egyes szerzőkről? Nem lenne ajánlatosabb, ha ő döntené el, hogy Voltaire tetszik-e neki, vagy Nora Roberts? Miért kell ezt a kettőt összevetni?

Biztos én vagyok szörnyen buta, de én az előbbit nem élvezem, az utóbbit pedig igen. Ízlések és pofonok. Ha szórakozni szeretnék, akkor ezek a szerzők igenis eleget tesznek a célnak. Persze, nem feltétlenül a borzalmas magyar fordításokkal (tisztelet a kivételnek).

2013. máj. 24. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!