Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tudnátok jó steampunk műfajú...

Tudnátok jó steampunk műfajú könyveket ajánlani?

Figyelt kérdés
Magyar nyelvűt ha lehet.

2013. máj. 24. 18:30
 1/4 anonim ***** válasza:

Scott Westerfeld:

Leviatán, Behemót. Az Ad Astránál jelent meg, és trilógia lesz, ha jól tudom. Az első világháború idején játszódik, nagyon ötletes.


Gail Carrigertől a Napernyő Protektorátus a Könyvmolyképző Kiadó gondozásában, ez kicsit humoros-romantikus (mint Jane Austen), de elég erős fantasy és steampunk szállal. Eddig két kötet jelent meg magyarul, a Lélektelen és a Változatlan, összesen hat lesz.


Marissa Meyer: Cinder. Az Alexandra adta ki, elég érdekes könyv, a sci-fit, a disztópiát, a fantasyt és a steampunk-ot ötvözi Hamupipőke történetével. Ezt ugyan még nem olvastam, de kíváncsi vagyok rá. :)

2013. máj. 24. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ugyan nem a steampunk, hanem a fantasy vonal erősebb, de China Miéville könyvei (Perdido pályaudvar, Armada van meg magyarul, bár van egy harmadik Bas-lag regénye is) is kiválóak ezek a téren. A Wiki idevágó részét idézve még:


Christopher Priest: A tökéletes trükk (Delta Vision KFT, 2007, ISBN 9789639679481)

K. W. Jeter: Morlockok éjszakája. In: Utazások az időgéppel (Móra Ferenc Ifjúsági Könyvkiadó, 1990)

William Gibson - Bruce Sterling: A gépezet (Nagual Publishing, 2005)

Tim Powers: Anubisz kapui (Valhalla Páholy, 2001)

Catherine Fisher: Incarceron (Pongrác, 2011, ISBN 9786155131165)

W. Hamilton Green: Mars 1910 (Kiadó: Valhalla Páholy Kiadási év: 1997)

2013. máj. 24. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Magyar :) A szivarhajó utolsó útja
2013. máj. 31. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Vivien Holloway Összes kötet
2017. júl. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!