Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Inspiráló könyvek, ami a...

Inspiráló könyvek, ami a célok és álmok kereséséről, az élet értelmének megtalálásáról szól?

Figyelt kérdés
Pályaválaszztás előtt állok, és kicsit elkeserít már az egész dolog, ezért gondoltam, hogy kéne valami olyan könyv, ami inspirálna és segítene.

2013. máj. 31. 11:18
 1/8 anonim ***** válasza:

Nemrégiben olvastam egy elég jó, elsősorban felnőtteknek szóló, dark fantasy műfajú fejlődésregényt, Darren Shantól A vézna hóhért. Egy szimbolikus történet az élet értelme és a valós értékrend megtalálásáról.

Vagy a klasszikus: Michael Ende: A Végtelen Történet. Szintén szimbolikus fantasy történet az élet értelmének kereséséről, önmagunk megvalósításáról. Én felnőttként is olvastam, és rájöttem, hogy gyerekként nem is értettem belőle semmit.

Szintén Michael Ende és hasonló téma a Momo.

2013. máj. 31. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Fú, pont most nyáron akarok Darren Shan-t olvasni, akkor ezeknek majd utánanézek! Köszönöm:)
2013. máj. 31. 13:05
 3/8 anonim ***** válasza:

Szívesen. :)

Ha amúgy is terveztél Darren Shant olvasni, akkor még egy-két további könyvét is ajánlom.

Azt szeretem nagyon DS-ben, hogy a történet csak egy álca, és valójában a legtöbb műve fejlődésregény. Én a vámpír könyveket is, bár elvileg tizenéveseknek szólnak, felnőttként olvastam, és szerintem sokkal jobban megértettem a lényeget, mint egy tini.

A kimondottan felnőtteknek szóló trilógiája, a Város is ilyen jellegű (és nagyon jó). Meg a Kojaszan is, bár az kimondottan gyerekkönyv, a 8-10 éves korosztálynak.

2013. máj. 31. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Én az Interjú a vámpírralt láttam filmen, és nem tűnt egy mai gagyi vámpíros filmecskének, ezért gondoltam, hogy elolvasom majd könyvben is, mert valahogy kedvet kaptam a misztikusabb témákhoz:D Csak olyan kéne, ahol a misztikum miatt nem válik ponyvává a könyv, hanem 'mondanivalója' is van.
2013. máj. 31. 18:27
 5/8 anonim ***** válasza:
Én olvastam az Interjú a vámpírralt, nem egy nagy durranás. Nekem túl giccses volt, és nem találtam túl eredetinek sem. Szóval nekem személy szerint nem jött be.
2013. jún. 2. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Szepesi Máriától A Vörös Oroszlán. A főhős örökké szeretne élni. Lélekvándorlásos, de ha nem ebben hiszel (én sem feltétlenül), akkor is izgalmas. Nem tudtam letenni, és most, ahogy erről írok, irtóra szeretném újraolvasni. Ha vevő vagy a keleti dolgokra, és rövid, bölcseletszerű írások is érdekelnek, Weöres Sándor Teljesség felé c. kötete is jó lehet. (Lao-Ce-ra hajaz, Weöres elég jól ismerte, ő fordította a Tao te king-et is, de a Teljesség felé könnyebben érthető.)
2013. jún. 3. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Utolsó vagyok, azt nem írtam, hogy válassz ízlésed szerint. A Végtelen Történet szerintem is inspiráló, ha szereted a mesésebb dolgokat most így hirtelen Peter S. Beagle: Az utolsó egyszarvú című könyve jutott eszembe. Bár helyenként elég szomorú, de attól még szép, és sokkal több van abban is, mint az ember gondolná.
2013. jún. 3. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Könyv: Egy ismeretlen tanítás töredékei (Piotr Demianovich Ouspensky )
2013. jún. 14. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!