Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mi ennek a könyvnek a címe,...

Mi ennek a könyvnek a címe, illetve mi a neve ennek a náci háborús bűnösnek?

Figyelt kérdés

15 évvel ezelőtt olvastam egy könyvet. A főszereplője egy náci haláltábor vezetője volt, akinek az volt a feladata, hogy minél hatékonyabban és szervezettebben irtsa a zsidó foglyokat. Az ő parancsára kaptak a szappant a foglyok a "tusoláshoz", hogy ne legyen "fennakadás" az elgázosításban épp akkor, amikor magas rangú nácik jöttek szemlére, hogy milyen eredményesen működik a haláltábor.

Emlékszem a könyvből még arra is, hogy az apja egy elmebeteg katolikus pap volt. Csak hideg vízzel volt szabad mosakodnia, ha nem így tett, vagy hazudni próbált az apjának, akkor nagyon megverte, így ő sohasem hazudott, és nem szegte meg ezt a szabályt, és haragudott az anyjára, aki langyos vizet akart neki adni. Fiatalon két választása volt, vagy pap lesz vagy katona, az utóbbit választotta.

A világgazdasági válság idején munkát vállalt, de túl becsületes volt, és túl jól dolgozott. Miatta megnőtt a napi norma, és ezért gyengébben teljesítő német munkásokat bocsátottak el, amiért általános ellenszenvnek örvendett a munkahelyén. A munkatársai próbálták rábeszélni, hogy ne dolgozzon olyan keményen, hisz ezzel a rabló kapitalistákat erősíti, de ő kijelentette, hogy ezt ő is tudja, ő is utálja őket, de nem hajlandó csalni, annyit és úgy dolgozik ahogy csak bír az éhbérnek megfelelő keresetért. Ugyanez az ember később viszont hajlandó volt katonaként hazudni abból a felfogásból, hogy a zsidók a nemzet ellenségei, és az ellenség megtévesztése nemcsak megengedett, hanem kívánatos is, afféle "hadicsel", és így az egyáltalán nem bűn.

A nőket nem szerette, de felsőbb utasításra elvett egy német nőt, akinek gyerekeket nemzett, hisz ez volt a kötelessége a Birodalommal szemben.



2013. máj. 31. 16:51
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Merle: Mesterségem a halál. Bár arra nem emlékszem, hogy az apa valóban pap lett volna, csak bigott katolikus volt, nem? Bár régen olvastam.

A főszereplő a könyvben Rudolf Lang néven szerepel, Merle Rudolf Höß nünbergi vallomását használta a könyvhöz, szóval az ő fiktív életrajza. (Wiki barátném szerint.)

Persze lehet, hogy van egy ehhez nagyon hasonló könyv, több általad említett részre nem emlékszem, de ez a legvalószínűbb.

2013. máj. 31. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Igen, igazad van, nem volt pap, csak bigott katolikus.

Igen, ezt kerestem, nagyon szépen köszönöm!

2013. máj. 31. 17:13
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha mesekönyvre vágysz, én inkább a Hófehérkét ajánlanám.
2013. jún. 3. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!