Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Könyvet írok, de nem vagyok...

Könyvet írok, de nem vagyok biztos, hogy jó lesz a témája, meg szeretném változtatni. Titeket mit érdekel? Hát ha ihletet tudok meríteni.

Figyelt kérdés
A barátnőimmel kezdtem írni el egy könyvet, de ők abba hagyták így csak egyedül írom. Eddig vámpír és vérfarkasok szerepeltek benne, de az túl elcsépelt. Szerintetek is? Én arra gondoltam, hogy lehetnének benne lidércek. Az érdekelne benneteket?
2013. jún. 2. 16:18
 1/4 anonim ***** válasza:

A vámpír-vérfarkas téma valóban nagyon elcsépelt. Létezik egy-két zseniális író, akik ezt a dögunalmas témát is fel tudták dolgozni érdekes és eredeti módon (Darren Shan, Terry Pratchett), de alapvetően nem jó téma. Nagyon nehéz bármi jót is kihozni belőle.

A lidércek valóban jobb ötlet. Kevesebb könyv szól róluk, kevésbé jönnek ki a könyökünkön. Böszörményi Gyula Monyákos Tuba-könyvei szólnak lidércekről, ezek egész jók, ötletmerítés gyanánt akár el is olvashatod őket.

De a lidérc tág fogalom, lehet, hogy meredeken hangzik, de nekem most így hirtelenjében Sir Arthur Conan Doyle A Sátán kutyája című könyve (Sherlock Holmes történet) jutott eszembe, mint olyan regény, amely hangulatánál fogva inspiráló lehet egy misztikus, lidérces könyv írásához.

2013. jún. 2. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2013. jún. 2. 17:55
 3/4 anonim ***** válasza:
Semmiképpen se vámpír-vérfarkasos legyen. A lidérc ötlet nekem tetszik, bár nem tudom, pontosan milyen lidércre gondolsz. Mennyire van fantáziád a természetfeletti lényekhez? Mert akár azt is csinálhatod, hogy új lényeket alkotsz. Én, ugyan nem könyvíráshoz, de ezt szoktam csinálni. Szórakoztató kitalálni új formákat, saját magad alkothatod meg minden tulajdonságukat és biztos, hogy sokakat vonzani fog a te saját világod. Szerintem érdemes megpróbálni :)
2013. jún. 2. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem tudom még,hogy pontosan milyen legyen a lidérc, de jó ötlet, hogy kitalálok egy lényt. Köszi
2013. jún. 2. 19:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!