Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Sherlock Holmes melyik esete?

Sherlock Holmes melyik esete?

Figyelt kérdés
Melyik Sherlock Holmes történetben van a "milyen mélyen süllyedt a petrezselyem a vajba"? Egyáltalán létezik a történet, vagy csak emlegetik?

2013. jún. 4. 17:27
 1/2 anonim ***** válasza:

Agatha Christi emlegeti, más nem. Legalábbis más hivatkozást nem találtam, csak tőle, de elképzelhető, hogy Doyle annak idején írt ilyesmit, rémlik, hogy lényegtelen dolgokon is sokat töprengtette a nyomozóját, de konkrétan a petrezselyem nem.

De megkerestem neked, A hat Napóleon (The Adventure of Six Napoleons) történetben van benne.

"You will remember, Watson, how the dreadful business of the Abernetty family was first brought to my notice by the depth which the parsley had sunk into the butter upon a hot day."

A Sherlock Holmes visszatér kötetben van meg magyarul, de a neten nem találtam erre ingyenesen megtekinthető változatot, sajnálom.

2013. jún. 5. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
De ott is csak emlegetik, nem?
2013. jún. 5. 16:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!