Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogyan kell kiejteni a Mein...

Hogyan kell kiejteni a Mein Kampf-ot?

Figyelt kérdés

Csakmert valahol "Májn Kámpf"-nak ejtik, valahol "Méjn Kampf"nak.

Angolos vagyok, nem németes, és hamarosan lesznek a vizsgáim, és az egyik tételben ez is benne van. Nem hiszem, hogy azért buknék meg, mert é-vel vagy á-val mondom, de azért jó lenne helyesen mondani. :)

Köszönöm előre is!



2013. jún. 7. 16:57
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
58%

,,Vagy a németek ilyen variálósak?''


Azt hiszem, a Wikipédián épp erről szól egy cikkcsalád:

[link]

[link]


vagyis hogy a német ,,pluricentrikus nyelv'', amin nem azt kell érteni, hogy nyelvjárások (is) vannak, hanem azt, hogy most a nyelvjárásoktól eltekintve, magából a standardból is több egyenrangú van. Kérdés, hogy az ej-ezős és -sz-ezős kiejtés (szejn) mennyire szerves része a osztrák standardnak, de a videók alapján úgy érzem, hogy legalábbis elfogadott variáns a művelt osztrák köznyelvnek. Az osztrák bajor dialektusokban nem láttam ej-ező kiejtést, ezért ez nekem úgy tűnik, hogy ez nem a nyelvjárások hatására van így, hanem valahogy magának a standardnak a szerves része.


Mejn Kampf olyan értelemben mindenképp szabványosnak nevezhető, hogy Magyarországon ennek az osztrák művelt köznyelvi variánsnak, úgy tűnik elég régi hagyománya van, ha arról van szó, hogy német szavakat, neveket kell magyar folyóbeszédbe beleágyazni (Ejnstejn, Szemelvejsz). Sok ember Magyarországon -- aki egyébként -áj- kiejtést használ a folyamatos német beszédében -- ugyanakkor viszont a ,,délnémeties'' magyar hagyományt követi, ha német neveket kell idéznie a magyar beszédbe beleágyazva.

2013. jún. 11. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim válasza:
51%
Az utolsókat nem olvastam.Ha írnám a mit már más is, szori.Kicsiny országunkban is mondanak szavakat másként,másként. Ne gondolja senki aki angolul tud,hogy épp oly könnyen ért majd Asztráliában,Amerikában, mint Angliában. Hogy a walesi nyelvjárásról ,kiejtésről ne is beszéljek. Egyébként talán alapos gyanúm: a vizsgáztató is tud ennyit. Tehát ne félj!
2013. jún. 11. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim válasza:
51%
Többen is írnak itt lepontozásokról. Az engem értékelés is szépen sülyjed.Ha a válaszod őszinte és komoly,jó szándékú akkor ez miatt ne bosszankodj. A trollkodókat nem lehet kikerülni.
2013. jún. 11. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim válasza:
38%
A mejn az nem helyes, csak a májn
2013. jún. 12. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek, megvoltak a vizsgáim és nem azt húztam :D Pedig Hitlerből nagyon készültem... :D
2013. jún. 12. 19:24
 26/34 anonim ***** válasza:
57%
májn; dájn; sájn...elég hülyén hangzana, ha valaki azt mondaná, hogy:sejn!...:))
2013. jún. 12. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
57%
zájn...:))
2013. jún. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
65%
májn kámpf. a mejn helytelen
2013. jún. 17. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
Full folyik itt a mejn, májn kampf!...:)))
2013. jún. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim válasza:
A mein az mindig is "májn" :D
2013. júl. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!