Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » 12 éves lánynak tudnátok...

12 éves lánynak tudnátok könyveket ajánlani?

Figyelt kérdés
2013. jún. 12. 20:19
 1/9 Dalma2200 válasza:
100%
attól függ mi az érdeklődési köre..????
2013. jún. 12. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem rég olvastam a Szent Johanna Gimit, és az Anna, és a Francia csókot, amik nagyon tetszettek. :) Mondták, hogy van egy jó könyvsorozat (sajnos a legelső részére nem emlékszem), aminek az egyik kötetének az a címe, hogy Zafírkék. Ha valaki tudja, majd légyszi írja meg, hogy ez a sorozat miről szól!
2013. jún. 12. 20:29
 3/9 anonim ***** válasza:

Igen tudom, pont ezt a sorozatot akartam javasolni.

Kerstin Gier: Rubinvörös, Zafírkék, Smaragdzöld

Nagyon jó kis történet. Én ugyan egy jó tíz évvel öregebb vagyok nálad, de én is nehezen tudtam letenni. Nincsenek benne erotikus vagy thriller elemek szóval neked való. :)

2013. jún. 12. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 MarkoG ***** válasza:
100%
Jonatán könyvek kiválóak, de komolyan ;)
2013. jún. 12. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Rubinvörös, Zafírkék, Smaragdzöld tényleg nagyon jó, én 20 éves vagyok, de én is nagyon élvezem :) Időutazós-romantikus-humoros.

Nem tudom, az Alkonyat-könyveket olvastad-e már esetleg, vagy egyáltalán mennyire áll közel hozzád ez a vámpíros téma, én nagyon szeretem.

A neveletlen hercegnő naplója kötetek is nagyon jók, a te korodban imádtam őket, de még most is kincsként őrzöm.

Ami még szerintem tetszene: Lucy Maud Montgomery Anne-sorozata, 8 kötetes, az első része az Anne otthonra talál.

Nagyon nagyon jók Celia Rees könyvei is, bár én még csak a Bűbájos Mary-t olvastam, meg a folytatását, a Farkasszemet. A 17. századi Amerikában játszódnak.

Ha bírod a kicsit véresebb sztorikat, akkor nagyon tudom még ajánlani Kendare Blake-től a Vérbe öltözött Annát, illetve a folytatását (A rémálmok lánya). Nem vészes, szerintem simán mehet 12 évesen, de inkább tényleg csak akkor, ha szereted az ilyesmit.

Illetve, amit ugyan nem olvastam, de sok jót hallottam róla: Victoria Forester-től A lány, aki tud repülni.

2013. jún. 12. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
A Neveletlen hercegnő naplóját már olvastam. :) Tetszett.
2013. jún. 13. 14:14
 7/9 anonim ***** válasza:

De van egy csomó jó sorozat, pl. Harry Potter, Darren Shan (vámpír könyvek) A fiúk kizárva! sorozat, Psszt az én titkom! sorozat, amik nagyon jók, emellett különálló regények, mint a Stanley, a szerencse fia, Az Emlékek Őre, Laura titkos társasága, Bud vagyok uram.


Ezek mind kicsit mágikus, misztikus könyvek, de én imádtam őket, amikor annyi éves voltam, mint te.


Az Alkonyatot viszont inkább hanyagold, bár te tudod.

2013. jún. 13. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
47%
Ja és ha szeretnél magyart kipróbálni, nagyon-nagyon ajánlom Böszörményi Gyula: Gergő és az álomfogók című sorozatát. NAGYON JÓ!
2013. jún. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Csontváros
2013. jún. 23. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!