Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Te az E/1-ben vagy E/3-ben...

Te az E/1-ben vagy E/3-ben íródott regényeket kedveled inkább?

Figyelt kérdés
2013. jún. 17. 15:08
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Tehetségtől függ. Mindkettő tud nagyon jó lenni. De akk inkább E/3
2013. jún. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább az E/1-et szeretem, de múlt időben.
2013. jún. 17. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindegy, ha igényesen és ötletesen van megírva az egész. Mindkettőből nagyon jót lehet kihozni. Pl ha ismered a Karl May regényeket, a Winnettou sorozatot E/1-ben írta, utána pedig némely könyvet ugyanezekkel a főszereplőkkel E/3-ban, mégis mindegyik jó volt.
2013. jún. 17. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

stílustól függ

a könnyedebb regényeket szívesebben olvasom E/1-ben, de a krimik, thrillerek valahogy jobban fekszenek külső szemlélőként...

2013. jún. 17. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

E/3, múlt idő, több szemszögből írva. Azt szeretem legjobban.

Persze a stílustól is függ, bármelyiket szívesen olvasom.

2013. jún. 17. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 z. f. ***** válasza:
100%

mindkettőt szeretem, (ez egy nagyon jó kérdés) mert mind a kettőben olyan esztétikai lehetőségek vannak, amik igazán meg tudják fűszerezni a könyvet, a szöveget. az E/1 az számomra akkor érdekes, ha az elbeszélő karaktere, ami olvasás közben kirajzolódik, és mint egy életre kel a szöveg mögött, számomra érdekes. ha úgy érzem hogy nem értem az elbeszélő cselekedeteit, indulatát, akarásait, akkor nem tud lekötni és leteszem a könyvet.


szerintem nagyon jó E/1 példa a Nyugalom Bartis Attilától.


az E/3 meg akkor érdekes, ha a szöveg olvasatja magát, és húz a történettel. Dosztojevszkíj: Bűn és bűnhődés...


az E/1 inkább személyes belő utazás, az E/3 pedig inkább történet, kaland, stb...

2013. jún. 19. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
E/3-at sokkal jobban szeretem, de lehet nagyon jó E/1 is.
2013. jún. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%
E/1 mert azt jobban átérzem.
2013. jún. 20. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!