Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Nagyon jó fantasy regényeket...

Nagyon jó fantasy regényeket tudnátok ajánlani?

Figyelt kérdés
Ha írtok hozzá egy pár soros ismertetőt is, azt nagyon-nagyon megköszönöm!
2013. máj. 29. 06:51
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

darren shan vámpír könyvei.

darren (igen a főszereplő neve is ez) teljesen átlagos kamasz, rajong a pókokért, legjobb barátja steve. steve és darren elmennek a rémségek cirkuszába és megváltozik mindkettejük élet.

eleinte nem olyan izgalmas, de eléggé hangulatos, de a végére nagyon begyorsul, és olyan csvarokkal van tele a könyv, amiktől az ember álla a földet veri. 12 kötete van, ezt négy triológiára lehet tagolni. ha még szeretnél ismertetőt akkor szívesen írok neked róka, csak nehéz úgy, hogy ne lőjem le a poénokat előre.

2013. máj. 29. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Darren Shan: A vézna hóhér

Egy fantasynek álcázott fejlődésregény. Kemény, durva, sötét és megrázó. A főhősöket többnyire borzalmas kalandokon végigkísérve az olvasó a fiatalkorú narrátorral együtt megéli a jellemfejlődését, és a végére megérik egy magasabb rendű erkölcsi szint elfogadására, magáévá tételére.


De csatlakozom az előttem szólóhoz, a Vámpír könyvei is jók. Köze sincs ahhoz, amit vámpírok címén megismertünk. Ifjúsági fantasy, de felnőttként is értékelhető. Én ennek az olvasása során is úgy éreztem, hogy a kalandok csak a "köpönyeg", amely mögé Shan mester ebben az esetben is egy mélyenszántó, komoly mondanivalóval bíró fejlődésregényt bújtatott, és a fiatal főszereplők története nem más, mint egy tézisregény, amely segítségével az író nagy horderejű és időtlen morális kérdéseket boncolgat.

2013. máj. 29. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ha igazán jó fantasy könyveket akarsz akkor a Cherubion gondozásában megjelent könyveket ajánlom.

Káosz sorozat,Az Éjtrilógiája,Hajnal Trilógiája,Démonok

Boszorkányok,Lidércek,Szellemlátó,Ork háború 1-2,Az Aranyváros Legendája az Aranyváros Ostroma,Izzó Parázs,Köderdő,Rothadás,Démon Ének,Mokhara Démonai stb...hogy csak egy pár címet említsek.

Ezeket a műveket mind zseniális Magyar írók alkották,John Caldwell,Jeffrey stone,Colin J.Fayard és még sok kiváló író.

Nagyon brutális,de szórakoztató művekről van szó nagy szerepet kap benne a mágia,de jellemző a cselszövés,ármány a legtöbb novellát komor hangulat jellemzi.

Nekem eddig 47 kötet van tőlük,és mindegyiket legalább 2-3 alkalommal olvastam az ember ha belekezd nem igazán tudja lerakni,pörögnek az események egy percig sem unalmas rengeteg fajta lény,és ember típus található bennük.

Mindenképpen ajánlom megéri nagyon.

2013. máj. 29. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

True Blood. Ez vámpír könyv, de nem nyálas, mint az Alkonyat. Az is nagyszerű könyv, de én ezt jobban szeretem.

Vámpírnaplók: Hasonlít az alkonyathoz, de ez sem olyan nyálas. Örök kedvenc.

2013. máj. 29. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Íme egy ismertető a "A Káosz Papja" című műből.


Skandar Graun,Yvorl isten félvér ork harcos-papja hosszú időn át sínylődik leggyűlöltebb ellensége,Feketebotos Mark'Yehennon legsötétebb tömlöcében.Mivel megölt egy nagy hatalmú varázslót,bűnhődnie kell.Kínzásai végeérhetetlenek,és hiába mond le már-már az életéről a nyomorult félork,még meghalni sem hagyják...

Ám a kegyetlen napok váratlanul véget érnek,és a félork belesodródik az évszázad egyik leghatalmasabb háborújába.

A hadjárat a Koponya Birodalom ellen indul,ám csak kevesen sejtik,hogy egészen más lesz az igazi ellenség.

Titokzatos hatalmasságok szövögetik sötét terveiket a háttérben.Árulás,csalárdság,borzalmas mészárlás veszi kezdetét...

2013. máj. 29. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Orkháború részlet.


"A káosztörpe meglendítette a tüzes kampót,és horgas hegyét belevágta a fogoly bal vállába,beakasztotta a kulccsont alá.

Majd kissé megmozgatta,megrángatta.

Ghotagrom arra számított,hogy üvölteni fog a kíntól,vagy legalábbis nyomban elájulni...

...ehhez képest csupán annyit érzett,mintha valami langyos ronggyal cirógatnák a vállát.Bizonyos szinten még jól is esett.....


Többet nem írok le belőle mert nem akarom elárulni,de nagyon kegyetlen dolgok történnek a könyvben nem nyálas vámpír történetekről van szó,hanem igazi kegyetlenkedésekről.

2013. máj. 29. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ja, nem rosszak a Cherubion-féle John Caldwell/Jeffrey Stone/Nemes István-könyvek, azaz a Skandar Graun- avagy Káosz-sorozat sem. Szórakoztatóak, humorosak, egy elolvasást megérnek.
2013. máj. 29. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat, mindenkinek ment a zöld pacsi. :)
2013. máj. 29. 17:45
 9/10 anonim ***** válasza:

Steven Erikson: A Malazai Bukottak Könyvének regéje

[link]


Patrick Rothfuss: Királygyilkos trilógia

[link]


Sanderson: Ködszerzet sorozat

[link]


Joe Abercrombie: Első Törvény trilógia

[link]

2013. máj. 30. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

George R. R. Martin - A tűz és jég dala

Eddigi legjobb fantasy, amit életemben olvastam, talán csak az örök klasszikus Gyűrűk Ura üti meg a mércéjét. Pár soros ismertetőt alig ha lehetne írni róla, mivel bonyolult, rengeteg szálon futó története van, ennek ellenére mégis izgalmas. A mű különlegessége, hogy nincs egy adott főszereplő, hanem van néhány bizonyos nézőpont karakter, és minden fejezet más szemszögből van. Ígyhát nincsenek kimondottan jók és velejéig gonoszak, az olvasó maga döntheti el, ki szimpatikus neki, kinek az oldalára áll. Mindemellett hatalmi játszmák, zseniális karakterfejlődések, és remek történetvezetés jellemzi. Csak ajánlani tudom, ha most még nem, de valamikor mindenképp szakíts rá időt, és olvasd el ezt a nagyszerű regénysorozatot, mert megéri! Jó szórakozást :)

2013. máj. 31. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!