Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Természettudományos könyvet...

Természettudományos könyvet valaki ajánlana?

Figyelt kérdés

Olyanra gondoltam amiben feljegyzések, különös természeti dolgok vannak. És valamilyen szinten van valóság alapja. Tehát szólhat tengeri szörnyekről is amiket tengerészek láttak (van is egy ilyen könyv nem tudom a címét, ha valaki tudja elmondhatná). De ne legyen olyan tartalma ami arról szól hogy lehetne ez is meg az is meg űrlények és egyéb földöntúli dolok, az meg pláne ne hogy ők teremtettek dolgokat-.- Inkább tényleg csak ilyen feljegyzés, napló szerű természet tudományos könyveket szeretnék. Pl Charles Darwin nem is vannak könyvei, azok közül melyiket érdemes elolvasni? Inkább állatok vagy növényekről szóljon ez jobban érdekel.(Emberről ne nagyon szóljon legfeljebb említésként, 1-2 mondat erejéig:D)


A válaszokat, és ajánlásokat előre is köszönöm!:)



2013. jún. 18. 17:16
 1/4 A kérdező kommentje:
Charles Darwin nak is* akart lenni
2013. jún. 18. 17:19
 2/4 anonim ***** válasza:

Darwint talán nem élveznéd, de a naplója, amit a Beagle-lel való útja során vezetett azt hiszem, elérhető magyarul is, az szerintem tetszene neked. Van egy másik, talán nem is beszerezhető könyv, amit Darwin utazásairól írtak (modernebb stílus, sokkal ismeretterjesztőbb), nem ismerem, így nem is merném ajánlani.

Egyébként ha ilyen "furcsaságok" érdekelnek, akkor a kriptozoológia témakörben keresgélj műveket. Azt hiszem, áltudomány a hivatalos nézet szerint, de pár dobásuk bejött (van egy könyv, a XX. század új és újra felfedezett állatai címmel, én kedvelem, talán neked is tetszene - abban említenek azt hiszem, két példát). Ha nem csak parasztvakítás a cél, tényleg alapos módszerekkel igyekeznek meghatározni az ilyen "népi megfigyelések" eredetét.


Ha esetleg belefutnál, van egy magyar könyv a sárkányokról. Nem emlékszem a szerzőre, címre, voltam olyan balga, hogy megvettem, mert tudományosnak tüntette fel magát. A szerző az első oldalon kijelenti, hogy ő nem természettudós, hanem bölcsész, majd valami "természettduományos" szöveggel megpróbálja meggyőzni az olvasót a saját elméletéről, és nem riad vissza semmitől. (Van pár jó ölet és megfigyelés benne, de arra jobb a referencialista a könyv végén.) Ezt semmiképpen nem javaslom.

2013. jún. 18. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm:) Az első amit írtál, annak mi a címe?
2013. jún. 18. 18:44
 4/4 anonim ***** válasza:

A fajok eredete azért olvasható.


Aztán Bill Bryson: Majdnem minden rövöd története

Richard Dawkins: A vak órásmester, A legnagyobb mutatvány

Vannak filmjei is. http://www.youtube.com/watch?v=Ap6-E4NHLNU

http://www.youtube.com/watch?v=fk8MkmHb8Ns

Neil Shubin: A belső hal

És még érdemes Carl Sagannak is utánanézni. Pl. Az éden sárkányai

Van egy regénye is äamit meg is filmesítettek), Kapcsolat cimmel. Tudom, írtad, ne földönkívülis, de ez úgy hiszem, más szint.

De róla is vannak más rövidebb videók kommentálva a szavaival: http://www.youtube.com/watch?v=XbaVk2bj7j0

2013. jún. 18. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!