Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ti a boldog, vidám vagy a...

Ti a boldog, vidám vagy a tragédia jellegű, szomorú befejezéseket szeretitek jobban?

Figyelt kérdés
Könyvben, filmben egyaránt.

2013. jún. 23. 11:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
A tragédiát bírom. :)
2013. jún. 23. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
97%

A reálisat :) Pl. nem olyan rég néztem meg A segítség című filmet. Az ember azt várná, hogy happy end lesz, vagy depi end, de egyik sem volt, hanem olyan életszagú. Bár a naplemente kicsit sok :D


Amúgy helyzettől függ :) Pl. van A gyűrűk ura, ahol ugye happy end, de azért csak nem tud már Frodó a megyében maradni, mert nem leli a helyét. Ez nekem külön tetszett benne. Mégsem kerül az ember letargiába :)


De akkor ott van a Hetedik, ami pont úgy volt jó, ahogy végződött :) abba az tetszik. Szóval szerintem film függő :)


Ajánlom megnézésre a Faun labirintusát, ami ha úgy nézed, hogy fantasy, akkor happy end, ha reális filmként nézed (tehát a kislány csak képzelődik) akkor depi end.

2013. jún. 23. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Nirata ***** válasza:
100%
tragédia
2013. jún. 23. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
79%
Kicsit hepi, kicsit depi... keserédes. :)
2013. jún. 23. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Filmben jobban szeretem a tragikus, sokkoló befejezést, ami után csak bámulom a stáblistát mint egy zombi, de könyvet jobban szeretek úgy letenni, ha feloldódik egy kicsit a hangulat.
2013. jún. 23. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Reálisat.

Ha a történet olyan, legyen csak szomorú befejezés, ha meg olyan, akkor meg hepiend.

Azt gyűlölöm, amikor az író a végét teljesen elrontja azzal, hogy ha törik, ha szakad, ő boldog véget ír.

2013. jún. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Műfajtól függ, de általánosságban a történethez illő befejezéseket szeretem. Egyes könyvekhez, filmekhez a vidám befejezés illik, másokhoz a reális. Az indokolatlan tragédiát nem szeretem, mert hatásvadász és béna. Ha értékveszteség következik be, az történjen okkal, ne pusztán azért, hogy az olvasó/néző hanyatt essen.
2013. jún. 23. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
75%
Miért lettem lepontozva én egyedül? :( Nem az volt a kérdés melyik a jobb, hanem, hogy nekünk melyik tetszik. Véleményt kértek. Ebben mi lehet a "nem hasznos"?
2013. jún. 23. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
79%
Én a boldog befejezést szeretem. Van elég gondom az életben, legalább a könyvekben találjak egy kis vidámságot. :)
2013. jún. 23. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:

Az utolsóval értek egyet! Sajnos többnyire elkapkodják a végét, de attól még szeretem. Most ismerkedek a "be nem fejezett" vagy tragikus végűekkel, ezek zseniálisak! De nem kapcsolnak ki, ha pedig olvasok akkor ki szeretnék kapcsolni...

Filmekből jöhet a tragikus is! :)

2013. jún. 24. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!