Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szerintetek milyen lesz ez a...

Szerintetek milyen lesz ez a történet? Hogy tetszik? Mit gondoltok róla?

Figyelt kérdés

Elkezdtem írni egy történetet. Már megvolt pár oldal, csak elveszett, ezért újrakezdtem.

A történet eddig röviden:

Két főszereplő van, egy gyógyszerész és egy nyomozó.

A gyógyszerész magányosan él egy elhagyott kórház alaksorában. Egy kicsit pszichopata, befordult emberke, mindenen képes sírni. 22 éves, már kijárta az egyetemet (zseni), és a sok bántás miatt elzárkózott. A nyomozóval azért találkozik, mert egyszer bombát rejtett el több helyen is. A nyomozó 19 éves (szintén nagy agy), néha félénk, hamar zavarba tud jönni, de mindig a lényegre tér és alkalmanként egy kicsit gátlástalan...:) Nemrég kezdett el dolgozni, ez az első saját ügye.

Az első találkozásnál a nyomozó rákérdez, hogy vannak-e barátai a gyógyszerésznek, mire megsértődik és hazazavarja.

Másodjára már egy étteremben találkoznak, ekkor elmeséli a gyógyszerész, hogy miért tette, amit tett, elmeséli a múltját.

Egy kicsit túlságosan nyálas lett az eleje, ezért is kezdtem újra, mert eddig egy elcsépelt BL (boys' love) regény hatását keltette, pedig nem annak szánom. Még magam sem tudom pontosan, hogy mi legyen a vége, mert az 1. verziót már elvetettem.

Nektek hogy tetszik? Érdemes lenne folytatnom?



2013. jún. 24. 15:02
 1/10 anonim ***** válasza:

Teljességgel lehetetlen, hogy bárki 19 évesen nyomozó legyen.

Itt már elbukott a történeted.

2013. jún. 24. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Lényegesnek tartottam, hogy fiatal legyen. Nagyon. Minden regénynek ennyire hitelesnek kéne lennie? Rengeteg könyv van, ami tele van túlzással.
2013. jún. 24. 15:12
 3/10 anonim ***** válasza:
Van különbség a túlzás és az irreális dolgok között. Ha elfogadsz egy tanácsot, akkor ne akarj még könyvet írni: művelődj, olvass többet, hogy fejlődjön a szókincsed, mert úgy vettem észre ez alapján a rövid szöveg alapján, hogy még lenne hová fejlődnöd ezen a téren.
2013. jún. 24. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
A rövid szöveget direkt összecsaptam, mert most nem volt kedvem részletezni az egészet. Azt hiszem, hogy megfogadom a tanácsodat, mert ez reménytelen. Teljesen pocsék még az ötlet is...
2013. jún. 24. 15:24
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen folytasd! Ha úgy érzed majd, hogy nem tetszik, akkor csak otthagyod, nem fog megsértődni. Szerintem is fontos olvasni, a tárgyi tudást, a szókincset és a helyesírást fejlesztheted vele.

De attól még közben írhatsz! Írás közben is fejlődik a szókincsed, ha pedig hibákat ejtesz írás közben (pl.: túl jellemtelenek a szereplők, zavarosan fogalmazol, nehezen követhető a történet, sok szóismétlés, rossz helyen vagy nincs vessző...), és ezeket észre veszed, sokat tanulhatsz ezek alapján. Mert ha nem írsz, akkor a hibáidról sem fog tudni.

Ezért jó, ha minél többet írsz, lesz valami gyakorlatod.


Itt egy oldal, ami segíthet:

[link]


Ennyi alapján nem lehet megítélni egy történetet, legalábbis én nem tudom.

Úgy gondolom, hogy nyugodtan rakhatsz bele irreális dolgokat. Nézzük csak meg Tarantino Kill Bill-jét:

A menyasszony kiolvassa a kezéből, hogy négy évig volt kómában.

Az ember vére szüntelenül spriccel ki a seben, nem szivárog, nem lüktetve jön ki!

A menyasszonynak mindenre van pénze a semmiből; több mindent kiáll, mint egy edzett férfi.

A öklével néhány centiről képes átütni a mester egy háromcentis (tölgyfának kinéző) deszkát.

Ötpontos szívrepesztő technika.

A csajt simán kicsinálhatták volna egy egyszerű pisztollyal (de a szamurájkard menőbb).


És mégis szeretik rengetegen. Pedig rendesen elrugaszkodik a valóságtól.

De itt van az új Sherlock Holmes ("Sherlock"), akinek irreálisan jó agyműködése van, sőt a pipázó jellegzetes nyomozót átalakították egy modern emberre. Nekem ez sok, de mégis szeretik sokan.

Ha neked nem jelet gondot, hogy nagyon fiatal a nyomozó, akkor legyen az!


Két kérdés:

Hány éves vagy?

Hogyan írsz? Gépen, írógépen, füzetbe...?

2013. jún. 24. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Szerintem jól indul, csak mindkét szereplő legyen min. 5 évvel idősebb. Ja és a gyógyszerész legyen nagyon nagyon pszichopata.
2013. jún. 24. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne lehetne valaki 19 évesen nyomozó? :) Hannu Rajaniemi világhírű sci-fi író, és a Kvantumtolvaj című regényében egy TÍZ éves nyomozó szerepel. Szóval írd bele nyugodtan.
2013. jún. 24. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!:3

Még csak 14 éves vagyok, és füzetbe írok.

Úgy gondoltam, hogy nem gond az, ha irreális dolgokat írok bele. Rengeteg könyvben, filmben, animében vannak ilyen dolgok, amik az életben lehetetlenek. Vegyük például a Kuroshitsuji animét: Egy 12 éves kisfiú egy hatalmas kastélyban él egy démon-komornyikkal, egy inassal, egy szakáccsal, egy cseléddel és egy kertésszel, van egy vállalata, Viktória királynőt szolgálja és nyomozni is szokott. Ilyen nincs, mégis nagyszerű sorozat.

2013. júl. 1. 15:00
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekem tetszik eddig a sztori csak a nyomoző legyen 26 éves körüli,és legyenek benn elfojtott vágyak egymás iránt!!!

A csaj is legyen pszichikusabb...

Legyen benn legalább 3 fordulat...

2013. júl. 28. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én azt nem értem, hogy hogyan lehet valaki egyszerre félénk és gátlástalan?!
2013. szept. 26. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!