Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogy tetszik a történetem?

Hogy tetszik a történetem?

Figyelt kérdés

Lehulltak az első hópelyhek. A megfáradt haderő némán kezdte meg mindennapos menetét fel a kopár dombra, ahol merev, fagyos sátraik várták az érkezőket. A sötét utat jobbra-balra dőlő fáklyák és a telihold fénye világította meg. Mire az elsők felértek, a tájat vékony hóréteg fedte, a sebesülteket szaporán vitték a gyógyítókhoz, lábnyomaik fekete, sáros mélyedéseket hagytak a fehér takarón.

Bordoel egyenes, magabiztos testtartással próbálta palástolni mélyen ülő gondterheltségét miközben a felfelé igyekezők gyötört társaságát nézte. A hordágyakon letakart testek végtagjai élettelenül himbálództak a levegőben, piros foltokat festve maguk után. A férfi ősz haján, fekete köpenyén és páncélingén megpihentek a hópelyhek, amint ott állt a gondolataiba merülve. Fásultságából egy hang zökkentette ki, ami a mögötte álló sátorból érkezett.

- Jöjjön vissza uram, kihűl a forralt bor!

Cseresznyefapálcáján - melynek színe illett élénk barnás szeméhez - megmarkolta a sárkányfejet ábrázoló fogantyút és bedöcögött a fűszeres italtól illatozó helységbe. Az aromák megtöltötték orrát és máris melegség töltötte el a testét. Fejet hajtott két társa előtt, lesöpörte válláról a havat és lehuppant a neki előkészített színes tollpárnákra. Miközben köpenyét csatolta le, az eddig a sarokban megbújt szolgálóleány telitöltötte kupáját. Az ülők között térképek, tekercsek és egyéb pergamenek hevertek, mellettük, egy kis ketrecben egy totyogó fehér galamb.

- Tehát… - kezdeményezte a beszélgetést Hexon – Nem szeretnék kertelni. Egyre több a sérültünk, ezzel párhuzamosan a harcosaink száma is fogyatkozik és kezdünk a készleteink végére járni. Solim ígért egy hajó élelmiszert és embert, de így se lesz esélyünk a többszörös túlerővel szemben. Az ellenséghez rendszeresen érkezik az utánpótlás Háromváros kikötőibe, ezzel nem tudjuk tartani a lépést. Úgy gondolom, tartalékolni kéne erőinket és visszavonulni az Ezüstvárosok egyikébe. – Hexon társai lesütött szemeit fürkészte. – Azért hívtalak össze most titeket, hogy beleegyezéseteket kérjem egy galamb elküldésére a királynak, hogy értékeljük szerény segítségét, de ő sem gondolhatja komolyan, hogy párszáz emberrel sikerülhet visszaszerezni az otthonunkat.

Bordoel felpillantott Vyxre, aki kezében a borral a földet pásztázta, majd Hexonra aki kérdően tekintgetett a két férfira. Hirtelen egyikük sem tudott szóhoz jutni, de mindannyian egyetértettek az ötlettel. A madár is abbahagyta a tipegést és ferde fejjel meredt a csendben ülőkre, mintha megérezné a rá váró feladatot.

Vyx megszorította a kupát, amiben a lé újra gőzölögni kezdett.


| Ez a könyv prológusa, ez a könyv cselekményét megelőző eseményeket mutatja be! Nem ez az egész, ez a prológus egyharmada |


Szívesen fogadok akármilyen építő kritikát, tovább olvasnátok-e felkeltette az érdeklődést, jó-e a stílus stb. :)



2013. jan. 16. 19:44
 1/9 anonim ***** válasza:

nekem nagyon tetszett, szépen fogalmazol, örülnék, ha az egészet elküldenéd privibe...

és szerintem érdemes javítanod az írásodon, mert én hiába nem vettem rajta észre hibát, lehet, hogy mások találnak :d

Ez egy pozitív vélemény volt

2013. jan. 16. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, még csak ennyi van kész belőle de ha tényleg érdekel majd elküldöm az egész prológust.:) Mit értesz az alatt hogy az írásomon javítsak?:)
2013. jan. 16. 20:42
 3/9 anonim ***** válasza:

Meglepően jó. Esküszöm, hogy ide, a GYK-ra felrakott történetek közül a tiéd az egyetlen, ahol sem helyesírási, sem nyelvtani, sem stilisztikai hibát nem találtam.

Jók a leírásaid, jól meg tudod teremteni a jelenetek hangulatát, tetszik, hogy belecsaptál a közepébe, felkeltetted az olvasó érdeklődését, azzal, hogy egy mozgalmas prológussal kezdted.

Személy szerint nem vagyok oda az ilyen fantasy/Trónok harca típusú történetekért, de a szép és igényes munkát elismerem és nagyra becsülöm.

Szerintem folytasd.

2013. jan. 17. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Oké, a sok dicsérő szó mellé egy oltárira szubjektív és sietősen (szóval talán egy kicsit értelmetlenül) megfogalmazott olvasói vélemény :)


Az első, ami nagyon hiányzott, hogy a végtagok piros foltokat festettek maguk után... gondolom, a hóban... azt nem lehetne odaírni? A "látvány" kedvéért, amit addig olyan szépen visszaadtál. A leíró részt az elején imádtam, sőt, a végéig, nagyon-nagyon profi :)


Az "egyenes, magabiztos testtartással" szerintem nem bedöcög a sátorba (ez fájt), hanem inkább lépdel, vonul, vagy nem tudom, és ugyanúgy egy idős ember nem lehuppan a párnára, hanem inkább letelepszik, elhelyezkedik. Szerintem ezek inkább illenek az általad leírt karakterhez.


"Egyre több a sérültünk, ezzel párhuzamosan a harcosaink száma is fogyatkozik" Ezt most komolyan így akarod írni? Mintha hülyék ülnének ott és a szájukba kellene rágni, hogy a kettő egyébként együtt jár. Ez is egy gyomros volt.


Mivel pásztázta Bordoel a földet? (nekem innen hiányzik valami)


Első olvasatra ezek szemet szúrtak.


Egyébként tényleg klassz írás, bár én látok helyesírási hibákat is.


És most lehet szidni :)

2013. jan. 18. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a második és harmadik válaszolónak!:) szívesen fogadom a megjegyzéseket
2013. jan. 18. 23:50
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem is tetszett, de tényleg! Esküszöm mióta GYK-re "járok", ez az első írás amitől nem futok el sikoltva. Persze egyetértek azzal, hogy kell még csiszolni az írásodon, de szerintem komoly tehetséged van hozzá. Uramisten, annyi rosszat olvastam itt már,hogy ez egy élmény volt! :D Először szkeptikus voltam, hogy "na hol alakul át baromsággá", de ez nem történt meg, tetszik. Hajrá, és ha esetleg tovább írod, örülnék, ha olvashatnám, vagy valami... már nem bánod:))
2013. febr. 5. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Hat ez tenyleg nagyon jo. Tetszik a hangulata, a leirasok, kivancsi vagyok, milyen a torteneted valodi kornyezete, a vilaga, milyen korba raktad a sztorit...szoval igen, felkeltette az erdeklodesemet. :) A hibak szerintem is azok, amit az elottem valaszolo irt, meg talan az, hogy a galambok nem totyognak, hanem tipegnek inkabb, ahogy masodszor irtad mar te is. Meg talan egy ket helyrol hianyoznak a vesszok, de az minimalis. csak igy tovabb, szivesen olvasnam a folytatast!
2013. febr. 15. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Nekem is nagyon tetszik :D

Mi a könyv címe?

2013. febr. 17. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Nekem nagyon tetszik! Elolvasnám szívesen az egészet!
2013. febr. 19. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!