Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Jo fantasy könyv angol tanulás...

Jo fantasy könyv angol tanuláshoz?

Figyelt kérdés

Szeretnem az angol tanulasomat gyorsabba tenni, valami jo konyvvel.

Lord of the ringre gondoltam , de annak egy kicsit nehez a nyelv szerkezete ahogy bele olvasgattam es nem mindent ertek meg benne, ugy nem olyan izgalmas.

Tudnatok ajanlani ehhez hasonlo jo konyvet amit konnyu olvasni?

A game of thronesen gondolkodtam, annak mar egesz egyszeru a szerkezete de valahogy nem fog meg az egesz, lattam par reszt a sorozatbol, de azt vettem le az egeszbol, hogy nem olyan epic. Ha tevedek javitsatok ki mert ugye en nem olvastam csak igy a kis rovid leirasok alapjan itelkezek.



2013. jún. 25. 11:43
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha belenézel egy részbe nem jön le, hogy epic vagy nem :)


Amúgy nem is az a lényege a Game of thronesnak, az egy reális fantasy. Mármint kevés fantasy van belesűrítve és olyan lassan tudatosul benned, hogy ez fantasy, hogy már hihetőnek tűnik.


De ha neked nem tetszett nem javaslom, szerintem van olyan nehéz a nyelvezete (legalábbis magyarul) mint a GYU-nak.


(Mondjuk Martin úr 100X véresebb mint Tolkien úr, és baromira megrázó, én tudom javasolni.)

2013. jún. 25. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A GoT nagyon is epic, nem szabad rövid leírások alapján ítélkezni. A könyv pedig jobb, mint a filmsorozat, de tény, hogy nem a fantasy benne a legfontosabb, inkább az emberek jelleme és a hatalmi játszmák. Nem tudom, neked mi számít bonyolult nyelvezetnek, mennyire vagy jó angolból, olvass bele, ha érted, akkor mindenképpen olvasd el!
2013. jún. 25. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hat igen ezaz , hogy en olyan fantasyt keresek mint a lotr vagy mint hp , koszi a valaszodat :)
2013. jún. 25. 12:27
 4/6 anonim ***** válasza:

Milyen szinten állsz az angollal?

Én a középfokú nyelvvizsga előtt Darren Shant és Michael Endétől a Neverending Storyt olvastam. Ezek nem olyan régiesek, mint a Lord of the Rings, viszont nagyon jók, izgalmasak is, és nyelvtanulásnak is jók.

2013. jún. 25. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 rajcziz ***** válasza:

"nem mindent ertek meg benne"

Ha olyan könyveket olvasol, amiben mindent értesz, akkor sosem fejlődik a nyelvtudásod. Igazából fantasyt nem javasolnék nyelvtanulásra (epicet egyáltalán nem). Régies szavakkal van tele, középkori kifejezésekkel, egyáltalán nem a "használható" nyelvvel operál.

Viszont ha mindenképpen fantasyra vágysz, akkor érdemes az urban fantasyk között szétnézni, én tudom ajánlani a The Dresden Files sorozatot ( [link] Illetve Shan könyvei is megfelelnek e célra (de a mostani világban játszódó történetei közül válassz).

2013. jún. 25. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A Gyűrűk Urát most olvasom eredetiben.Tényleg nehéz,meg kicsit régies a nyelvezete,de nekem nagyon bejön:)

tavaly narnia krónikáit olvastam,igaz,hogy gyerekeknek szól,de jó,és nem nehéz olvasmány:)

2013. júl. 10. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!