Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szerintetek mik a legidegesítő...

Szerintetek mik a legidegesítőbb kifejezések egy könyvben?

Figyelt kérdés
pl.: szegény pára, elkapja a frakkját, sarkon fordul stb.

2013. jún. 28. 08:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%

A szóismétlések, akár olyan értelemben is, amikor mindig ugyanazt a néhány kifejezést használja az író. Tehát nem csak a hagyományos értelemben vett szóismétlés tud rettentő idegesítő lenni, hanem az is, amikor az írónak gyér a szókincse, így mindig önmagát ismételgeti.

Nem szeretem továbbá, ha irodalmiatlan kifejezések vannak egy könyvben. Kivéve, ha paródia. Ha olyanokat szeretnék hallani, hogy "puszcsi, akk majd talcsizunk", nem könyvet olvasok, hanem kimegyek az utcára. (Bár ilyet sosem szeretnék hallani.) Értem, hogy egyes karakterek stílusának lefestéséhez szükség van ilyenekre, de akkor se...

2013. jún. 28. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
én a "rakoncátlan fürtök"-től a falnak megyek
2013. jún. 28. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
85%
Bella Swan
2013. jún. 28. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
58%
Én a latin szavaktól borsódzok. Nem kell a szinonimákat sem túl komplikálni. "explicit, introvertált, konföderáció, extrovertált, attraktív, ambivalens, autentikus, interakció, attitűd, kontextus" Nem szeretem, ha ilyenekkel van tele. De a közmondásokkal semmi bajom. A rakoncátlan fürtöktől is csak azért kezdek hányni, mert minden második könyvben így akarják lefesteni a szereplő haját.
2013. jún. 28. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Az ment az agyamra, mikor a HP-ben állandóan "három jó barát"-nak nevezték a kölköket.Mint egy mesekönyvben...

Attól pedig, ha a japán neveket fonetikusan írják le, a falba tudnám verni a fejem.

A közönséges, köznyelvi kifejezések is tudnak idegesítőek lenni.

A "rakoncátlan fürtök" és hasonlók nekem is az idegeimre mennek.

2013. jún. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Engem a rakoncátlan fürtök mellett az idegesít, hogy amikor a női és férfi főszereplő megérinti egymást mindig elektromosságot éreznek. Nem tudom ti hogy vagytok ezzel, de én még szerelmesen se éreztem elektromosságot, maximum izgalmat, bizsergést vagy hideglelés szerűt. Kezdek kételkedni benne, hogy ilyen van, de nyugodtan meg lehet cáfolni. A másik, hogy a csak térde midig rogyadozik, ha meglátja először a férfit.
2013. jún. 28. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó: gumitalpú cipő a megoldás. Én mindig elektromosságot érzek, ha megérintem a barátomat. Vagy a lift nyomógombját. Vagy a bevásárlókocsit. Vagy ha leviszem a szemetet.

Én a "forgatta a szemeit" kifejezés bármely előfordulásától kifutok a világból, de szerencsére ez ritka. Illetve a kontextusidegen (ah, idegen szó, kik nem szeretik?) kifejezéseket nem szeretem úgy en bloc. :D

2013. jún. 28. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Na igen, olyat már én is éreztem, de az csak fizika. Ezek pedig a szerelem miatt érzik azt, nem a műszálas pulcsi miatt. :)
2013. jún. 28. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ugyan, kedves, honnét tudod? Szerintem csak ráfogják. Vagy aaanyira szerelmesek, hogy az első találkozáskor már biztosak benne, hogy az életük egybe fonódott, ezt pedig irodalmi eszközzel a szerző a testükre is kivetíti, minekáltal az első érintéstől elektromos szinapszis alakul ki közöttük, és EZ az a kis elektromos szikra.
2013. jún. 28. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
53%
Számomra nincsenek idegesítő kifejezések,engem az idegesít inkább amikor érdektelen,hosszú leírásokat kell elolvasnom.Például Jókai Aranyemberében a Vaskapu leírása.
2013. jún. 29. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!