Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen könyvet/könyveket...

Milyen könyvet/könyveket ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

13 éves lány vagyok. Eddig nem ragaszkodtam ennyire az olvasáshoz, könyvekhez, csak azóta, mióta elolvastam Leiner Laurától a Szent Johanna Gimit. Az nagyon tetszett. ezelőtt olvastam már a Harry Pottert, (Az is tetszett) és a Twilight-sorozatot. Lovas könyvekből is vannak kedvenceim (nagyjából 3). régebben (talán 1-2éve)

olvastam a Lassie hazatér c. könyvet amit szintén a szívembe zártam, aranyos kis történet.:) . Kötelező olvasmányokból ami eddig legjobban tetszett az a Robinson Crusoe kalandjai volt. Most hirtelen nem ugranak be könyvek amik még emlékezetesek voltak, de ezek alapján tudnátok könyveket ajánlani?

A vöröspöttyös, történelmi fantasy-k nem jönnek be. Szeretem a "modernebb nyelvű" könyveket, de nyitott vagyok bármire. Tudtok az SzJG-hez hasonló iskolában játszodó könyveket? (A Hűvösvölgyi Sulit ismerem)

Meg lenne még egy kérdésem. A Zabhegyező és a Legyek Ura olvasása még az én korosztályomnak nem ajánlott? Esetleg leírnátok hogy miért nem?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2013. jún. 30. 18:31
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
83%

Szia :) Szerintem nyugodtan elolvashatod a Zabhegyezőt és a Legyek Urát. Igaz, nekem 9.osztályban voltak kötelezők (15 éves voltam), de ha érdekel, akkor olvasd el. A Zabhegyező szerintem kicsit komolyabb, mint a Legyek Ura, de nem rossz egyik sem. :)


Krimik esetleg nem érdekelnek? Agatha Christie művei nagyon jók, ha kedvet kapnál hozzá, kezdésnek a Tíz kicsi négert ajánlom, szuper! :)


17/L

2013. jún. 30. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
100%

Szia,én a Lány,aki tud repülni-t,vagy az LA Candy-t(elég modern nyelvvel c:) ajánlom,bár mindkettő Vöröspöttyös,de egyik sem az a történelmi,vagy fantasy regény.Vagy a Felhőatlaszt,ami nekem nagyon tetszett,bár kicsit fantasysabb.

13/L

2013. jún. 30. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Beate Teresa Hanika: Soha senkinek

Karen Thompson Walker: Csodák kora

Stephanie Perkins: Anna és a francia csók

2013. jún. 30. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat.:) Amiket írtatok feltétlen utánanézek, de várom még a válaszokat.:)))
2013. jún. 30. 18:48
 5/17 A kérdező kommentje:
Esetleg még magyar íróktól is szívesen olvasnék könyveket.:))
2013. jún. 30. 20:37
 6/17 anonim ***** válasza:

Laurie Halse Anderson: Hadd mondjam el…

Laurie Halse Anderson: Jégviráglányok

Sarah Dessen: Figyelj rám!

Ann Brashares: Négyen egy gatyában

Lauren Oliver: Mielőtt elmegyek

Meg Cabot: Az a balfék Tommy Sullivan

Meg Cabot: Locsifecsi királynő

Meg Cabot: Tudom, hol vagy!

2013. jún. 30. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Meg Cabot-tól a Neveletlen hercegnő sorozat, vagy a Mediátor, vagy tulajdonképpen minden :)

Vöröspöttyösből szerintem a Rubinvörös sorozat tetszene még. :)


Szerintem Zabhegyező és Legyek ura is mehet ilyen idős korban. A legyek urát én hetedikben olvastam, és nekem olyan meghatározó olvasmányom lett, hogy még a szakdolgozatomat is abból írtam :) A Zabhegyezővel pedig csak annyi problémám van, hogy az eredeti, angol nyelvű műhöz képest a magyar fordítás enyhén élvezhetetlen. Olvasd el most is, nyugodtan. De érdemes hozzá is visszatérni, évekkel később, egy magabiztosabb angol tudással :)


(Halkan jegyzem meg, én 13 éves korom környékén inkább fiúsabb könyvekkel próbálkoztam, Dumas (három testőr, monte cristo grófja), meg indiánregények (May, Cooper) minden mennyiségben. Csak azért említem meg, mert írtad, hogy a Robinson Crusoe tetszett, ami szintén elég fiús olvasmány)

2013. júl. 1. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

En csak regebbi konyveket tudok ajanlani, am szerintem azok nagyon jo konyvek. Az egyik kedvenc regenysorozatom Karl May-tol a Winnetou. Ha gondolod nezz utana a kovetkezo regenyeknek: Mikszath Kalman: Szent Peter esernyoje(bar valoszinuleg ti is ki kellett olvassatok), J.F.Coopertol a Borharisnya es Nyomkereso cimu konyveket tudom ajanlani es Mark Twaintol a koldus es kiralyfit.

Remelem tudtam segiteni!

15\L

2013. júl. 1. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm az újabb válaszokat.:)

Utolsó: Amiket írtál abból nagyon sokat olvasnunk kellett már, bár Cooper könyvei nemigazán tetszettek.:(

2013. júl. 1. 11:30
 10/17 anonim ***** válasza:
Ha gondolod én elküldhetem neked azokat a könyvcímeket amiket Reni olvasott
2013. júl. 1. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!