Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Arról szeretnélek benneteket...

General822 kérdése:

Arról szeretnélek benneteket kérdezni, hogy hogyan kezdjek bele egy könyv írásába?

Figyelt kérdés
Az alaptéma már megvan,egy valós történetet feldolgozó tanulsággal végződő történetet szeretnék írni..Hogyan kezdhetném el?

2013. júl. 1. 16:40
 1/5 anonim ***** válasza:

Mondjuk bevezetéssel...


Nézz meg egy rendes könyvet: hogyan kezdődik?

2013. júl. 1. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%
Eseményvázlatot érdemes készíteni előtte. Én speciel a történetet fejezetre lebontva, röviden összefoglalva fel szoktam magamnak jegyezni. Általában írás közben nem tartom magam szorosan hozzá, de segít, hogy ne kalandozzak el. Amikor leülök írni, az első 3-4 mondaton fél órát szoktam tökölni, de utána már elég folyékonyan megy. Ezért ritkán, de akkor sokat írok, akár az egész napom elmegy vele. De gondolom, ez emberfüggő. Neked kell kitapasztalnod, mi a jobb számodra.
2013. júl. 1. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

A nyersanyag, amit fel akarok használni már majdnem megvan..Magát a művet nem tudom elkezdeni..

Úgy gondoltam, hogy úgy kezdem el, hogy például "2012. június 19.-e szerda.Egy csodás nap a ..."

Ez így jól is elsülhet szerintetek?

2013. júl. 1. 17:20
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Vesszőhibával és szóközhiánnyal azért ne kezdd.

Az első mondatok problemetikájára annyira humoros és magát komolyan venni akaró írástechnikai anyag, jó tanács, cikk és esszé született, hogy Dunát lehet vele rekeszteni. De a legátlagosabb "szabály", hogy időjárás-jelentéssel ne kezdj, mert ez a legelcsépeltebb bevezető, amit szerző kiagyalhat.

(Ez a híres "sűrű, sötét éjszaka volt" kezdés, és a szakma szereti körberöhögni.)

2013. júl. 1. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha rám hallgatsz (bár nem hiszem :)) akkor nem gondolkozol ezen, csak elkezdett. Ha szívből írod, akkor úgyis jó lesz...:)
2013. júl. 6. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!