Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Elolvasnátok ezt a könyvet?

Elolvasnátok ezt a könyvet?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Írtam egy rövid, lényegre törő bevezető szerűséget. Ez alapján elolvasnátok a könyvem? segítenétek kijavítani azokat a hibákat, amik ebben vannak?

Szerintetek egyáltalán érdemes nekem írnom? Vagy időpocsékolás? Ez a rész elég lényegre törő, tudok bővebben is írni.

13/L



Létezik-e még egy olyan szerencsés, ámde mégis szerencsétlen lány, mint Liza? A környék legjobb iskolájába jár, a jegyei túlnyomó része messze meghaladja osztálytársaiét. Jó barátokkal van körülvéve, nincs sok panasz rá, Tehetséges. De miben is olyan tehetséges? Miben tudja felülmúlni társait? Miért olyan fontos ez neki? Ki tudja.. Míg Délelőttjeit az iskolapadban tölti, délutánjai a lovardában. Bizony, Liza lovagol, méghozzá verseny szinten, amiért mégis megalázzák. A lánynak ez a leggyengébb, talán legsebezhetőbb pontja. Ha lenézik azért, amit szeret, amiért küzd, ami fontos számára. A legjobb szülinapját is sikerül feledhetetlenné tenni, ráadásul olyan ember éri ezt el, akiről ezt nem is gondolta volna.

Liza mindennapjait megirigylő társaságba kerül, amit a lány nem is sejt, mégis változik. Rossz hatással vannak rá, mit sem sejtő módon, telis tele rossz tettekkel.

Ez a könyv egy gimnazista mindennapjait mutatja be néha felhős, borús, néha pedig napsütötte oldalról. Az életében a lovak állnak az élen, míg az iskola is számottevő barátot rejt. Akikre mindig számíthat, akik átsegíti tűzön-vízen.



2013. júl. 1. 15:04
 1/10 A kérdező kommentje:
Azt még kihagytam, hogy szerintetek hülyén nézne ki ha ezt naplóformájában írnám meg?
2013. júl. 1. 15:06
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Átlagos történet. Egyszer talán elolvasnám. És nem, nem "nézne" ki hülyén. (?)
2013. júl. 1. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne sértődj meg, de annyira rosszul fogalmazol, hogy nem hiszem hogy képes lennél megírni egy történetet.


Teletűzdeled az írásodat olyan kifejezésekkel, amiről azt hiszed, hogy jól hangzik és kifinomult de sajnos nem tudod helyesen használni őket.

"mindennapjait megirigylő társaságba kerül, amit a lány nem is sejt, mégis változik"

"mit sem sejtő módon, telis tele rossz tettekkel. "

" míg az iskola is számottevő barátot rejt."


Ezek például teljesen értelmetlen, értelmezhetetlen mondatok.


Inkább azt javaslom, hogy olvass, mielőtt írni kezdesz.

2013. júl. 1. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

A korodnak megfelelő ez a történet, de valóban sokat kell még fejlődnöm. Ajánlom, hogy próbáld meg hangosan visszaolvasni, amit írtál, és te is látni fogod, hogy helyenként értelmetlen.


"a jegyei túlnyomó része messze meghaladja osztálytársaiét."

Messze meghaladja? Mindenki más bukásra áll?


"De miben is olyan tehetséges? Miben tudja felülmúlni társait? Miért olyan fontos ez neki? Ki tudja.."

Ez a 'ki tudja' nagyon nem hiányzik a végére, hiszen a következő mondatban meg is magyarázod. Tehát csak tudja valaki.


"Míg Délelőttjeit az iskolapadban tölti, délutánjai a lovardában."

délutánjait


"Bizony, Liza lovagol, méghozzá verseny szinten, amiért mégis megalázzák."

Versenyszerűen lovagolnak, nem verseny szinten. És talán "ennek ellenére alázzák meg".


"A legjobb szülinapját is sikerül feledhetetlenné tenni, ráadásul olyan ember éri ezt el, akiről ezt nem is gondolta volna."

Most ezt pozitív értelemben kell venni? Mert úgy hangik. Ha már a legjobb születésnapja, akkor feledhetetlen. Ha arra gondoltál, hogy elrontották neki, akkor más jelzőt használj, mert ez nem azt jelenti.


"Liza mindennapjait megirigylő társaságba kerül, amit a lány nem is sejt, mégis változik."

Nos, ez valóban értelmetlen. Mi változik? Liza?

Pl: Olyan társaságba kerül, akik irigykedni kezdenek az életvitelére vagy a hobbijára.

Azt viszont nem értem, hogy mi változik.


"Rossz hatással vannak rá, mit sem sejtő módon, telis tele rossz tettekkel."

EZ szintén értelmetlen. Rossz hatással vannak rá, amit ő észre sem vesz? A végén nem tudom, mit szerettél volna írni.


"Az életében a lovak állnak az élen, míg az iskola is számottevő barátot rejt."

...de az iskolában is számos barátra lel.


Olvasd vissza, amit leírtál, illetve tényleg érdemes könyveket olvasni, hogy tanuld a fogalmazást. Ha más nincs, add oda anyukádnak, hogy olvassa el és javítsa ki neked.

2013. júl. 1. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
52%
Pont ilyen volt az első regényem témája, amit hatodikos koromban írtam a negyedikes kistesómnak. Nekem bejön, kicsit sablonregény, viszont egyszeri olvasásra jó időtöltés lehet.
2013. júl. 3. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Tippelnék, hogy nemrég olvastad, vagy most olvasod a Szent Johanna Gimit.

Mert ez a történetolyan, mint egy átforgatott SzJG könyv.


tizenhárom évesen minek használsz olyan szavakat, amelyeket még használni sem tudod rendesen. (Bár az is kérdéses, hogy tudod-e, hogy mit jelentenek)


Amit a történetedből megértettem - és képzeld nem azért nem értettem amit leírtál, mert mondjuk nem vagyok értett hozzá, vagy egyebek, hanem mert értelmetlenül zagyváltál össze-vissza - , az egy sablonregény összesűrítése.

2013. júl. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
ja, és akkor majd nevezheted könyvnek, ha kiadták, eddig még csak vázlat, vagy ha már van kész belőle egypár rész, akkor regény. De nem könyv, mert nincs egybefűzve... gondolom
2013. júl. 6. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem is tudom...Lehet. Bár nem vagyok oda a lovas könyvekért.:) De ki tudja? Lehet hogy fantasztikusan írsz. Kezd csak el írni, (bár ilyen történethez nem napló formát javasolnék...) és meglátjuk, mi lesz.:)
2013. júl. 6. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

nem olvasnám el.

Tele van hibákkal. Az egész egy nagy hiba kupac xDD

2013. júl. 7. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

nekem is a szjg jutodt eszembe.ja es ha naplo formajaba irod akkor nagyob

n szjg.nem ajanlom a naplo format!

2013. júl. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!