Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Lassan 20 éves leszek, olvasni...

Lassan 20 éves leszek, olvasni nem igazán szeretek fogalmam sincs h miért életembe csak 1 könyvet olvastam eléggé szegényes a szókincsem. Mit tegyek annak érdekében h beleszeressek az olvasásba?

Figyelt kérdés
nos olvassásal nincs problémám tudok olvasni :D csak a szövegértéssel van problémám.... miért van ez? lehet annak valami genetikai háttere h egyszerűen nem szeretek olvasni mert ahogy hallottam szüleimtől kiskoromba nem szeretem a meséket, tán lehet h diszlexiás vagyok?! :((((((((
2013. júl. 4. 21:10
1 2
 1/20 anonim válasza:
73%
Ha lány vagy, akkor kezdd el olvasni az Alkonyat stb vámpíros könyveket, ha fiú akkor a Trónok harcát (ez csajoknak is jó könyv). Nem bírod majd letenni. Sőőt, a Harry Potter is állati jó, 32 vagyok és kétszer olvastam az összes részét, és anyukám is olvasta. Csak jó könyveket kell találni és beleszeretsz az olvasásba! Leslie L Lawrence könyvei is olvasmányosak, elkezded szépen lassan, és beleéled magad. A diszlexiát nem tudom hogy hol vizsgálják, de sztem a tanáraid észrevették volna ha az vagy...
2013. júl. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
20 évesen nem gyerek vagy. Értelmezd a kategóriát. Mi mód van erre? Olvass! Olyan témában ami érdekel, vagy ha tetszett valami film, s megvan könyvben akkor azt.
2013. júl. 4. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
90%

Én is ugyanilyen vagyok, de nem hiszem, hogy diszlexiások lennénk, egyszerűen csak nem tudott rávenni minket senki és semmi arra, hogy olvassunk, ami nem a legjobb, mert biztosan hasznos lenne... Csak hát nekem sincs türelmem egy könyv felett ülni, de nem tudom miért, olyan hosszúnak tűnik. Ami érdekel neten viszont arról csomót tudok olvasni, de valahogy a könyvek soha nem vonzottak.


19F

2013. júl. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
fiú vagyok :) és köszi a válaszokat
2013. júl. 4. 21:25
 5/20 anonim ***** válasza:
46%

Én mindenképp olyan könyveket ajánlok, amelyekben sok a rövidebb párbeszéd, mégis rendkívül szórakoztató, humoros.

Rejtő Jenő műveire gondoltam.

2013. júl. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim válasza:
1. vagyok, vannak király sci-fi könyvek is (nekem meg sajna nincs elég időm olvasni, pedig a föld összes könyvét elolvasnám, még a szemetet is :) ), A nyolcadik utas a halál, Alien vs Predator stb is jó könyvek, Ken Follett is nagyon jó sztorikat ír, nem lehet őket letenni. Neten szerintem fent van hogy melyik könyv kb miről szólhat, milyen stílusú, nézz utána, és az alapján tudsz választani. Hidd el, sokkal jobb mint a tévézés!
2013. júl. 4. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Szövegértési gondok pontosan milyenek? Ha a téged érdeklő témában el tudsz olvasni egy közepes hosszúságú cikket, majd első olvasat után meg is érted, akkor nincs gond vele.


Ha a meséket nem szeretted, gondolom a felolvasottat, abból nem következik a diszlexia, mert ott nem a hallássál és a képzelettel van a gond. Lehet, hogy nem megfelelő mesékkel próbálkoztak, de lehettél túl izgága is, esetleg a képzeleteddel van gond. Szoktál álmodozni?

2013. júl. 5. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 bácsmegi levente válasza:
ha szereted a háborús könyveket akkor az elit alakulatot olvasd el :)
2013. júl. 5. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Nincs semmilyen genetikai háttere, egyszerűen nem vagy hozzászokva a könyvekhez, sem ahhoz, hogy a figyelmedet egy dologra összpontosítsd hosszabb időn keresztül.

Mindig tartottam magam ahhoz, hogy aki nem szeret lvasni, az még nem olvasott igazán jó könyvet. 20 éves vagy, nem 10, tehát ha diszelxiád lenne, azt már régen észrevették volna.

Annyit kell tenned, hogy elkezded az olvasást. Nem orosz realistáktól, nem 1000 oldalas könyvekkel, hanem rövid, de érdekes történetekkel.


Javaslom:

Agatha Christie- 10 kicsi néger

O'Brian- Wesley, kedvesem

Harry Potter kötetek, gyre vastagodnak, de az elején elég izgalmas és rövidek

Szabó Magda- Abigél

Karen Thompson Walker- Csodák kora

2013. júl. 5. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Tuti ne mvagy diszlexiás mert ahogy elöttem is írták észrevették volna .


Én imádok olvasni . Eddig egyetlen egy könyv volt ami nem tetszett az pedig a Kőszívű ember Fiai . Minden más kötelezőt élvezettel olvastam csak ezt nem :D


Ha te is csak ezt az egyet olvastad akkor megértem :D


De szerintem is igaz az hogy aki azt mondja nem szeret olvasni az még nem olvasott igazán jó könyvet .


Én csak egy könyvet ajánlok a kedvencemet :


Mark Twain :Egy jenki Arthur király udvarában

2013. júl. 5. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!