Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Miért van az hogy nem tudom...

Miért van az hogy nem tudom befejezni a történetem? Fejben meg van az egész. Szókincsem van elég hozzá. De mikor elkezdem leírni, akkor nem megy. Miért van ez?

Figyelt kérdés
2013. márc. 24. 22:20
 1/5 anonim ***** válasza:
85%

Lehet azért, mert nincsenek pontos elképzeléseid róla. Mondjuk tudod, hogy az lesz a vége, hogy X kideríti, hogy Y a gyilkos, mert megtalálta a lábnyomát a kertben. Azt viszont nem tudod még, hogy hogy is nézett ki az a kert, melyik részében volt a lábnyom, és egyáltalán mikor került oda: miután Y elkövette a gyilkosságot, és az ablakon át elmenekült, vagy esetleg előtte, amikor befelé osont? Ha nincsenek meg a részletek, elég nehéz írni.


Az is lehet, hogy egy unalmas rész a vége. Én a történet közbeni, átkötő részekkel vagyok néha így: elakadok az olyan részeknél, amikor pl. azt meséli a főszereplő, hogy egész nap otthon feküdt, mert rosszul volt, vagy más unalmas dolgot. Tudom, hogy a történet szempontjából le kéne írnom, de nincs hozzá semmi kedvem, ezért elakadok. Ha ez a helyzet, találj ki valami érdekesebb végkifejletet, vagy dobd fel valami jó ötlettel, esetleg pár poénnal.

2013. márc. 25. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ó, szó szerint ez szokott történni velem is. De az ok nálam pont a fordítottja annak, amit az első válaszoló írt. Ha túlságosan részletesen kigondolom előre, hogy mit akarok írni, akkor már semmi izgalom nincs abban, hogy begépelem. Szeretem, ha meglepetésként érnek az apró ötletek írás közben, ami csak akkor lehetséges, ha nem tudok mindent előre. Ráadásul így tudom a legtöbbet kihozni a stílusból is. Egyébként elakadásnál az is segít általában, ha visszaolvasod az addig írtakat, esetleg belejavítgatsz, és úgy visszarázódsz valamennyire stílusodba, a gondolatmenetbe. Szóval én azt javaslom, hogy (átmenetileg) felejtsd el, amit a következő lépésnek szántál, és történjen előtte valami egészen más, amit csak akkor találsz ki, ha már ott ülsz a megnyitott fájl (vagy füzet, nem tudom) előtt.
2013. márc. 25. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én ilyenkor, ha jó ötletem támad,rámondom a telefonomra, mert mire a begépelésig jutok, már teljesen másképp néz ki leírva.
2013. márc. 25. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. :)

Most csinálok barátnőmmel egy blogot és annyira nehezen megy, hogy írjak. Pedig vázlatot készítettünk, kronológiát, hogy időrendben haladjunk. És mikor ott vagyok, hogy írjak, valahogy teljesen leblokkolok. Én tudom, hogy az írás nehéz, de eddig még sose ment ilyen nehezen, mint most.

Még egyszer köszönöm a válaszokat. :)

2013. márc. 26. 09:58
 5/5 A kérdező kommentje:

De még mindig az a legdurvább, hogy meg van az egész. Tök izgalmas, fordulatos, érdekes. És egyszerűen nem tudom leírni. Ha elkezdem akkor egy teljesen más dolog jön ki belőle mint amit akarok. Néha csak spontán elkezdek írni, mikor unatkozom és akkor egész jól megy. De mikor leülök és próbálom össze rakni, akkor leblokkolok.

Sosem gondoltam hogy az írás könnyű. De most végtelenül nehezen megy. És ez nagyon rossz érzés.

Ott van a fejedben és nem tudod átadni másnak. És ami még rosszabb ha mégis átadsz valamit, akkor ha nem tudod folytatni, akkor szenvedsz attól hogy cserben hagyod az illetőt aki számít a történetedre. Ez tök gáz.

2013. márc. 28. 00:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!