Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tudtok olyan fantasy regényt...

Tudtok olyan fantasy regényt ajánlani, ami izgalmas, de nem túl véres, és van irodalmi értéke? Pluszpont, ha nem túl trágár, és szépirodalmi a megfogalmazása

Figyelt kérdés
2013. júl. 5. 20:45
 1/6 anonim ***** válasza:

ezt az irodalmat leszámítva

Fallen(ez 3 részes)

Enigma

2013. júl. 5. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A nyilvánvalón kívül (de sosem tudhatja az ember, azért van rá esély, hogy nem olvastad Tolkien munkásságát, csak láttad a filmet ;) ) Ursula K. Le Guin Szigetvilág-történetei szerintem megfelelnek a leírásnak, illetve az örök kihagyhatatlan, megkerülhetetlen Terry Pratchett (ha elolvastad, akkor érdemes azokat a műveket is olvasni, amikre épít). Donaldson Covenant-sagája szintén jó lehet, magyarul az első részt adták csak ki A Kárhozat Urának átka címmel (ismerős lehet a fordító neve, Tandori Dezső). Én szabályosan megszenvedtem vele, nagyon nem tetszett, de sokakat ismerek, akik imádták a regényt.

Mi lehet még... na ja, Narnia... a "határon" lévő művek, mint az Óz vagy a Végtelen történet (amit inkább mesének mondanak, mint fantasynak). Nem olvastam még, és nem is fejezik be a sorozat fordítását, így nem merem ajánlani, de a Malazai Bukottak regéjének története (Erikson) nem tudom, mennyire véres (viszont akik olvasták és szeretik állítják, jobb, mint Martin). Továbbá Neil Gaimantől szinte bármi, noha ő nem high fantasy, inkább dark-urban vonalon mozog (és ott jobb... szerintem; de a Csillagport nagyon sokan kedvelik). Mi lehet még... Miéville egyedi stílusú, megújító a steampunk-fantasy vonalon belül, szépirodalmi. Bármi a Bas-Lag világról jó, nekem az Armada jobban bejött, de az első a Perdido-pályaudvar, ott mintha kiforratlanabb lenne a stílusa (emiatt erősebb is). Ő azért nem ijed meg, ha erős szavakat kell használnia.

A teljesség igénye nélkül hirtelen ezek jutottak eszembe.

2013. júl. 5. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi:)A Narnia krónikáit meg a Végtelen történetet már többször is kiolvastam.A Gyűrűk Urát most olvasom eredetiben,és nagyon tetszik,a Szilmarilokat,meg a hobbitot is elolvastam.
2013. júl. 6. 07:56
 4/6 A kérdező kommentje:
A Gyűrűk Ura ajánlott olvasmány volt:)Benne van az irodalomkönyvemben.hetedikeseknek ez még nagyon korai(szerintem.)
2013. júl. 6. 08:22
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem is, nekünk kilencedikben volt kötelező. Vagy mi... választhatóan kötelező. De mivel én lány vagyok, és akkor dúlt a HP-láz, nekem a HP-t kellett elolvasnom. (Ó, az is fantasy, de a végére már hullanak a szereplők, de relatve kevés a vér, ha jól tudom. Nem olvastam.) Hogy én a GyU-t olvastam, az nem számított, a HP-ból írtam olvasónaplót és dolgozatot. (Utána elolvastam a tisztesség kedvéért.)

Bár azért eredetiben az ember lassabban jut előre, mint a fordítással. Sokat kell szótárazni (egy idő után abbahagytam és csak olvastam, hipp-hopp vége lett).

2013. júl. 7. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nekem eredeti nyelven is nagyon tetszik.Tényleg nem pörög túlságosan,de szép és izgalmas.A nyelvezete meg egy kicsit nehéz a Gyűrűk Urának,viszont nagyon választékos.A HP is jó,de az számomra egy ifjúsági regény sorozat marad.Egyébként meg fura,de Hp közül egyik sem volt olyan,amin egy kicsit is meghatódtam volna.A Gyűrűk Urán meg 47 percet sírtam,amikor Gandalf lezuhant(hozzátenném,hogy az az eredetinél volt,hogy bőgtem)
2013. júl. 7. 11:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!