Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tittek érdekelne egy ilyen?...

Tittek érdekelne egy ilyen? Érdemes bele kezdenem?

Figyelt kérdés

ez lenne a második regényem.Kiadásra nem tervezem csak barátoknak családtagoknak.Alaptörténett a sztori is meg van.

Történet:Charlotte,Claire,Serena,Mathias,Blake,David,Nicolas,Noel,Samuel.Velük kezdődik az egész történett.A tanárokkal elindulnak egy tanulmányi kirándulásra.Charlotte rá talál egy virágra.A virágot a hajába teszi.Amikor az osztály tagjai az összes kezet fognak.Charlotte hajába a virág ragyogni kezd.a 9 ember akit az első mondatba felsoroltam eltünnek.A többi kilenc ott marad.Egy palota mögött ébrednek.nagyon meglepődnek.Egy katona rájuk talál,és a király ellé vezeti őket.A király épp amikor megvádolja őket lopással akkor lép be a szakács.Azt hazudja a királynak ő hívta őket ők a kilenc új szolga.a szakács Alex el mondja nekik hogy a palotába maradnak amíg eljön az ideje hogy vissza térjenek.mindenki valami szolgálatott kap a palotába.lesz aki szakács segéd ,aki takaító lesz még sok minden.amíg a palotába vannak rengeteg dolgot élnek át.Bálokat,háborúkat,Szerelmeket,ármányságot.lesz egy ember aki megakarja akadályozni hogy vissza jussanak.A közöség tagjai 3 ember nem akar vissza menni.Amikor vissza jutnak a város kihalt.senki egy lélek se.A fiataloknak kell rá jönniük hogyan hozzanak vissza mindenkit a földre.


na hogy tedszik?Van helyes írási hiba tisztába vagyok vele.de a regény írásnál jobban oda figylek rá.



2013. júl. 3. 15:42
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Csak az első 2 mondatodban van annyi hiba, hogy egy magyartanár szívinfarktust kapna tőle.

Már bocs, de erősen kétlen, hogy ilyen helyesírással, mondatszerkesztéssel, logikai bukfencekkel, központozási hibákkal és csökevényes szókinccsel maradandó, olvasmányos, kiadható könyvet tudnál írni.


Ha csak a regény írásánál akarsz a helyesírásra figyelni, az régen rossz.


Felejtős kategória.

2013. júl. 3. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 rajcziz ***** válasza:
40%

Nos, a helyesírási hibák csak a kisebb gond. Te nem tudsz fogalmazni! A mondataid összefüggéstelenek, némelyik már önmagán belül is. Úgy fogalmazol, mint egy szellemi fogyatékos.

Ha szórakoztat az írás, csináld csak, DE! Ne hidd azt, hogy jó az, amit írsz, ne hidd azt, hogy író vagy, és a legfontosabb: ne mutasd meg senkinek az írásaid (hacsak nem akarsz nekik ártani).

2013. júl. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Az első kettőnek igaza van, de azért én nem lennék ennyire szigorú, ki tudja hány éves a kérdező. Én 2. osztályos koromban kezdtem el történeteket írogatni, a legelső történetem nagyon gagyi volt - elveszett kiskutyákról szólt -, gondolom a helyesírásom, fogalmazásom sem volt túl jó még akkor. De mindenki kezdi valahol. Ez még csak a második regényed kérdező, lehet nem lesz a legjobb, de az a lényeg, hogy élvezd amit csinálsz, ha szeretsz írni akkor persze hogy érdemes belekezdeni, majd idővel sokkal jobbakat is fogsz írni. Megmutatni pedig nyugodtan megmutathatod másoknak, az építő kritika sosem árt.


Egy tipp: Ha írsz, nem árt ha mellette olvasol is sokat, az is javít a helyesírásodon, fogalmazásodon, stb. Ja, és elsőnek abban is igaza van, hogy a helyesírásra úgy általában illene odafigyelni.

2013. júl. 3. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

1.nem tervezem kiadásra.Szóval te tanulj meg olvasni.

2.nem vagyok szellemi fogyatékos.ja és az első könyvemnél amit ida kiírtam sok hiba volt benne de bele kezdtem és a regénybe 1-2 hiba volt csak ,és azt is kijavítodtam :)Szóval..

2013. júl. 3. 16:45
 5/10 rajcziz ***** válasza:

Senki nem mondta, hogy szellemi fogyatékos vagy.

"tedszik", "kijavítodtam" - szerintem ilyen hibáknál már nem pusztán helyesírási kérdésről van szó, hanem a nyelvhelyességi ismeretek hiányáról.

2013. júl. 3. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

1. vagyok

Bocs. Átírtam, így most már jó ?


Csak az első 2 mondatodban van annyi hiba, hogy egy magyartanár szívinfarktust kapna tőle.

Már bocs, de erősen kétlen, hogy ilyen helyesírással, mondatszerkesztéssel, logikai bukfencekkel, központozási hibákkal és csökevényes szókinccsel maradandó, olvasmányos regényt tudnál írni.


Ha csak a regény írásánál akarsz a helyesírásra figyelni, az régen rossz.


Felejtős kategória.

2013. júl. 3. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ezen felesleges vitatkoznod... rengeteg hibád van. Sajnos, ha az ember például egy kérdés kiírásánál ennyi és ilyen súlyos hibát ejt, akkor senki nem fogja elhinni, hogy egyébként tökéletes a helyesírása.


Ettől eltekintve nem kell felhagynod az írással, mert ha akarsz, tudsz fejlődni, de nagyon rá kellene feküdnöd erre a témára, különben élvezhetetlen lesz a történeted, bármilyen jó is a cselekmény.


Visszatérve a kérdésre: ne tedd fel így ezt a kérdést! Ha abból indulsz ki, hogy a saját és barátaid szórakoztatására írod a történetet, akkor nem fontos, hogy nekünk tetszik-e. Azért írj, mert élvezed és örömet okoz.

Még egy olyan író esetében is feleslegesnek érzem ezt a kérdést, aki a piacnak ír, mert senki se az alapján válasszon témát, hogy éppen mi a divatos, hanem hogy ő mit érez magáénak.


Ha arra vagy kíváncsi, hogy maga a történet érdekes-e, akkor valószínűleg van olyan korosztály, akinek igen, de ebbe én nem tartozom bele. Szóval nem igazán tudok rá mit mondani.

2013. júl. 3. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az alap sztori nem rossz. Ne törj le az elsők válaszai miatt! Bele lehet jönni ebbe a fogalmazósdiba! Csak gyakorolni kell! :) Olvass sokat! :) Jó lesz, hidd el, tedd el az ötleteidet valahova és gyakorolgasd a fogalmazást. Ajánlom neked az Éhezők Viadalát, azt olvasd el mindenek előtt! Ne feled, a regény írás alapja az olvasás! :)
2013. júl. 4. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem kéne erőltetni.


Vannak akiknek az önbizalmukat kell fejleszteni különórákon.

Hát, te nem vagy ilyen.

Az ego,amivel rendelkezel nagyobb lehetőségeket is adhat. De író NE LEGYÉL inkább. Mentsd meg ezzel a világot!!! :D


Az Éhezők Viadalát NE OLVASD EL. Mert egy hülyeség.

Mondjuk már az is boldogság lenne,ha olvasnál valamit...

2013. júl. 7. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A történeted jó, nekem tetszik, és érdekelne, hogy mit hozol ki belőle. Ne hagyd abba! Hidd el nekem, hogy senki sem profin kezdte. A gyakorlás a tudás atyja, szokták mondani. Gyakorold az írást és még lehet is belőled valami. Nem azt mondom, hogy rögtön Rowling, Tolkien, vagy ilyesmi lesz belőled. Az igaz, hogy helyesírási problémák vannak, de azok kiküszöbölhetők. Ajánlom, hogy írj a Word-be, mert az aláhúzza ha rosszul írtál be egy szót. Ne hallgass a negatívra! Olvasd el, okulj belőle, tanulj a hibáidból, de soha ne add fel, hisz "A kudarc a legjobb tanár" Próbálkozz, írj sokat és egyszer talán majd kiadatod a műveidet és sikeres leszel! Addig sok szerencsét kívánok az íráshoz!
2019. dec. 21. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!