Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ajánlanátok a középkorban...

Ajánlanátok a középkorban vagy 20. sz. Előtt játszódó történelmi regényeket?

Figyelt kérdés
A katedrálist és VIII. Henrikes regényeket olvastam és Cornwell pár regényével is találkoztam már. Persze nem csak a szigetország érdekel. Olvasnék más, pl. Dumas regényeihez hasonló könyvet. De leginkább az uralkodó családok érdekelnek. pl. Druontól Az elátkozott királyokat érdemes elolvasni?

2013. júl. 12. 20:16
 1/7 anonim ***** válasza:
Nemere István könyveit mind tudom ajánlani, nekem főleg a Hedvig tetszett, ez a Lengyel magyar történelemről szól, az első perszonál unióról jórészt. Valamint az összes Fábián Janka könyvet. Ezek romantikusak, de rengeteg bennük a titok, harc és hasonlók.
2013. júl. 12. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 belapus ***** válasza:

1. Robert Merle: Francia história

2. Robert Merle: Csikóéveink

3. Robert Merle: Jó városunk, Párizs

4. Robert Merle: Íme, a király!

5. Robert Merle: Szenvedélyes szeretet

6. Robert Merle: A pirkadat

7. Robert Merle: Libben a szoknya

8. Robert Merle: A gyermekkirály

9. Robert Merle: Az élet rózsái

10. Robert Merle: Liliom és bíbor

11. Robert Merle: Veszedelem és dicsőség

12. Robert Merle: Ármány és cselszövés

13. Robert Merle: Pallos és szerelem


[link]

2013. júl. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Druon hétkötetes sorozatát nagyon is ajánlom, nekem nagyon tetszettek. De hogy neked tetszene-e, azt csak úgy tudod tesztelni, ha te is elolvasod.

Szerintem érdekes a Monaldi-Sorti házaspár könyvsorozata is, legalábbis az első három kötet nekem tetszett.

2013. júl. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ja és még a húsz vagy tizennyolc kötetesre tervezett Hunyadi sorozat sem lehet rossz, bár azt még nem olvastam.
2013. júl. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Druon sorozatáról meg csak annyit, hogy kivettem és kár volt érte, eléggé csalódtam benne.

2013. júl. 20. 19:52
 6/7 anonim ***** válasza:
Mi volt vele a gondod? Engem megfogott, a történelmi hűsége elég nagy, és hátul elmagyarázza, hogy min és miért változtatott a regények során. Én eleve nagyon szeretem azt a kort és az európai uralkodók életéről, döntéseikről szóló könyveket filmeket.
2013. júl. 21. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nekem egyszerűen túl részletes, tömény, bár lehet, hogy ettől lett a könyv hiteles történelmileg.Olyan mintha egy dokumentum regényt olvasnék (vagy csak túl fáradt voltam hozzá?). Igazából nem erre számítottam és valószínűleg ezért csalódtam benne. De majd még neki futok még egyszer, ha végzek a mostani olvasmányommal.
2013. júl. 21. 11:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!