Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mark Lawrence - A tövisek...

Mark Lawrence - A tövisek hercege. Mi a véleményetek róla?

Figyelt kérdés
és légyszi, spoiler NÉLKÜL írjatok kritikát, mert még nem olvastam el :)
2013. júl. 19. 18:50
 1/4 anonim válasza:
Naggggggyon jó habár még kicsit kiforratlan a trilógia minden része egyre jobb lesz de a világ legjobb könyv trilógiája !!! Mindenképp olvasd el !!
2014. márc. 3. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
58%
A tövisek hercege valóban jó könyv. Viszont a másik két részt ( királya, császára) én személy szerint alig tudtam elolvasni annyira untam. Voltak ezekben is jó részek de csak minimálisan.Sokak a Tűz és jég dalához hasonlónak mondják de szerintem meg se közelíti.
2014. aug. 8. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Csatlakozom a második válaszadóhoz. A tövisek hercege nekem nagyon tetszett. Imádtam benne az író fekete humorát, alig bírtam letenni a könyvet. A másik kettőben viszont valami nagy váltás történt, mert én is untam és nem is fejeztem be, azóta is ott csücsül a polcomon. Egyre lassabban haladt a történet, oldalak szóltak Jorg depresszív gondolatairól és a történet haladása szempontjából nem is olyan fontos dolgokról. Persze attól még szeretem és jó könyv, de a trilógia másik két része valamiért nagyon másmilyenre sikeredett.


De az elsőt én mindenképpen ajánlom :) Szerintem az piszok jó!

2014. szept. 19. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Hm, nálam pont fordítva történt. Az első könyv nem igazán nyűgözött le, de azért kezembe vettem a másodikat és az sokkal jobban tetszett. A harmadikat pedig kötelező olvasmánnyá tenném (persze 18 fölött). Az elején bevallom én nagyon undorodtam Jorg figurájától, egy kicsit sem tudott megfogni, de ahogy ment a sztori egyre érthetőbb lett, miért olyan amilyen és egy furcsa reverz karakterfejlődésnek lehettünk szemtanúi. A világ háttere is kinyílt, több helyszín, több szereplő és a befejezés szerintem az egyik legjobb volt, amit valaha olvastam. Az egyetlen méltó lezárást kapta trilógia, minden más elvett volna csak az értékeiből. Külön tetszett, hogy itt kvázi tudományos magyarázatot kaptunk a fantasy elemekre és úgy, hogy abba nem igazán lehet belekötni. Nem tudom elolvastad-e már őket, de ha még nem akkor mindenképp vágj bele, mert egészen egyedi élmény (volt nekem legalábbis).
2015. jan. 2. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!