Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Miért gondolja mindenki, hogy...

Miért gondolja mindenki, hogy a Szent Johanna Gimi könyvsorozat kizárólag lányoknak íródott?

Figyelt kérdés

Tele van olyan utalásokkal, amik egy csak lányok számára íródott műben nem férnek meg, mint például amikor azt mondja, hogy mit tudom én "átmentünk a nem tudom kihez és egy csomó lányos dolgot csináltunk". Pont. Nincs semmi részletezés, megkímélve a férfi olvasókat az idegösszeroppanástól :D


Vagy a 6. kötet 222. oldalán van egy sor, mely arról tesz említést zárójelben, hogy a piñata N betűjét NY-nek ejtik, utána mosolygó arc. Azért ebben a zárójelben található szövegben inkább érzem a férfiakról kialakult általános sztereotípiákat, egy lánynak miért írnának ilyen evidens információt? :D



2013. júl. 21. 18:12
 1/10 anonim ***** válasza:
33%

Attól még a legtöbb srácot nem fogják érdekelni az ilyen tinilányregények, hogy van egy-két utalás benne.


Itt eleve a könyv stílusával és alaphelyzetével van a legnagyobb gond.


De persze én azt vallom, hogy értelmes ember nem olvas ilyet, nemtől függetlenül, ha már 14 évesnél idősebb.

2013. júl. 21. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
94%
Mert szerelmi történet egy lány szemszögéből, az ilyeneket ált. a lányok szeretik.
2013. júl. 21. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez csúnya általánosítás. Én pl. nem gondolom úgy! És nem is nevettem ki, beszéltem ki a háta mögött még senkit, mert fiú, és egy SZJG kötetet láttam volna a kezében.
2013. júl. 21. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
74%

Mert tényleg lányoknak írodott. Egy lány szemszögéből látjuk azt, hogy hogyan jön össze az Álom Pasijával,+ éli meg a saját kis idealizált gimnáziumát, a papír figura barátaival. Nem értem, hogy egy ilyen témában, mi fogná meg a férfi/ fiú olvasót.

Amit meg felhozol, picit mocskosabb humor és ennyi. Egyébként meg a könyvekkel pont az a baj, hogy az ember sosem érzi azt, hogy: na most reni végre kiadta magából, amit érez, leírta, amit gondol és nemcsak a rohadt uncsi napját olvashattam. Én lány létemre nem estem vele szerelembe ( bár még nem olvastam végig a sorozatot), és nem is ajánlanám fiúk, férfiaknak sőt még lányoknak, nőknek sem.

Egyébként SzJG fan vagy kérdező?

2013. júl. 21. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
az én osztályomban egy fiú olvasta elöször az szjg-t és nagyon tetszett neki. Bár szerintem a fiuknak sok lenne az a rengeteg szenvedés amit a reni produkál. de már én is olvastam fiuszemszögből íródott könyveket és semmi bajom nem volt velük bár nagyon mások mint a ,,lányos" könyvek.
2013. júl. 22. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Azért, mert nem feltétlenül kíváncsi az összes fiú a SZERINTÜK lányos ömlengésre
2013. júl. 23. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
#5 milyen könyveket olvastál ami fiú szemszögből íródott ?? szívesen olvasnék hasonló könyveket :)
2013. júl. 24. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Mivel vannak benne olyan dolgok amiket a fiúk úgyse értenének meg.Meg a fiúk többsége elég éretlen és nem értene belőle sok részletet ha mondjuk egy 13 éves fiú olvassa.Amúgy mi irodalom órán(lányok) a szent johanna gimit ajánlottuk hogy olvassák el a többiek is és erre néhány fiú:

-Jól hangzik!Ki írta?

-Leiner Laura-mondtuk kórusba

-Cím?

-SZENT JOHANNA GIMI!!!!!!!!!!-kiáltottuk:)

egy csomó fiú felírta magának :)

2013. júl. 25. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
68%
Szerintem megnézik a borítóját és elmegy a kedvük.
2013. aug. 8. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ugyan, én fiú vagyok és nagyon bírom!
2014. febr. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!