Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen könyvsorozat a Szent...

Milyen könyvsorozat a Szent Johanna gimi?

Figyelt kérdés
Sokfelé hallom, hogy most ez az új ifjúsági sláger. Szeretném tudni, hogy kik a célközönség, milyen korosztálynak szól, miről szól a történet, és mitől olyan nagy szám. Ez is csak felkapott marhaság, mint az Alkonyat, vagy értelmes, és jó korrajz, van-e tanulsága, hordoz-e értékeket?

2013. jún. 13. 15:20
 1/6 anonim ***** válasza:
2013. jún. 13. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Van egy oldal, ahol bele lehet olvasni. Amit ott találtam, mert beleolvastam 12-13 évesekre tippelnék. Se idősebbekre, se fiatalabbakra.
2013. jún. 13. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi, erre gondoltam. Sajnos engem nem hatnak meg a menő csávó-visszahúzódó okos lány típusú szerelmi történetek. Bár itt a blogger írta, hogy a 4. könyvtől jobb lesz, de szerintem az elején is jónak kéne lenni egy könyvsorozatnak. Látatlanban egy idealizált világnak gondolom, és kicsit klisésnek.
2013. jún. 13. 15:41
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem főként a tizenéveseknek íródott, de akadtak már akik jóval később olvasták és élvezték. nagyon jó sorozat, olvasd el és eldöntöd majd, neked bejön-e. Nem veszíthetsz semmit. 19/L
2013. jún. 13. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
43%

Hogy milyen korosztálynak szól?

Szerintem akárki olvashatja, az én anyukám is imádja. Jó magam 18 vagyok, és az 1. könyv olvasásakor nem tudtam letenni a könyvet. Két nap alatt elolvastam az első 4 részt, és nagyon vártam a folytatást. Most, hogy vége, úgy érzem, bárcsak tovább tartott volna. :)


Hogy miről szól?

Nem mondanám, hogy egy tipikus szerelmes történet. Teljes mértékben bemutatja egy középiskolás lány mindennapjait, egy nem teljesen normális osztályközösségben. Az első részben bár még nincsen annyi poén, mint később, de én minden 2. oldalnál fetrengtem a röhögéstől. Egyszerűen fantasztikus. Na és Cortez, hát benne megleljük a tökéletes pasit, akit mindenki szeretne. De nem egy tipikus "menő csávó". Annál sokkal több. Reni meg természetesen első látásra beleszeret, amit már az elején várhattunk. Bár Reni is egy kis strébernek tűnhet kívülről, én sok mindenben tudtam azonosulni vele. Amennyit bénázott a négy év alatt... :D


És hogy olyan lenne, mint az Alkonyat?

Az Alkonyat szerintem a közelébe sem ér. Bár az is egy nagyon felkapott sorozat, nekem az olyan volt, hogy az 1. rész nagyon jó, a 2. és 3. nagyon unalmas, és a 4. rész, hát a befejező is nagyon jó. De ennyi, 4 könyvből 2 tetszik. A Szent Johanna Gimiből, meg 8 könyvből mindegyik kedvenc. :)

2013. jún. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
72%

Ha a szerelmi rész nem is annyira érdekel akkor is megéri elolvasni mert nagyon jó poénok vannak benne volt amin 2 percig nevettem. Eleinte én is kicsit tartottam tőle hogy nem jó de elkezdtem olvasni és nem bírtam letenni. Kifejezett tanulsága nincs de bemutatja a gimis éveket. Nem nagyon szoktam ilyen könyveket olvasni és azt sem mondom hogy a kedvenc könyvem lett de kikapcsolt, tehát ha olyan könyvre van kedved, amin nem kell agyalni akkor ajánlom.

18/L

2013. jún. 23. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!