Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogyan rendezhetném egységesen...

Japhrodite kérdése:

Hogyan rendezhetném egységesen otthon a könyvespolcomat?

Figyelt kérdés
Szeretném a könyveimet szépen rendezni, de nem tudom hogyan. Mindenféle könyvem van (természettudományos, gyermek, szépirodalmi, tini) és a méretük is eléggé különbözik, így eléggé nehéz rendszerezni 8 polcra őket...

2013. júl. 26. 10:51
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem magasság és szín szerint kell rendezni, hanem témák szerint. Állitva vagy fektetve, ahogyan elférnek.
2013. júl. 26. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
63%

Első körben ahogy befér. Utána téma szerint csoportosítva, azon belül van, aki méret, van, aki tartalom, van, aki ABC-sorrend szerint rendszerezi.

Én azt javaslom, az irodalmi művek kerüljenek egy nagyobb blokkba, a szakkönyvek, tudományos írások egy másikba. Az irodalmi is persze különüljön el, nálunk, mivel a szépirodalom a domináns, a gyermek- és ifjúsági könyvek együtt vannak külön polcokon, de ha nálad kevés a hely, nyugodtan rendezheted olyan sorrendben, ahogy tetszik, ömlesztve, vagy gyermek, ifjúsági, általános szépirodalom sorrendben.

A mi módszerünk még az, hogy a nagy formátumú könyvek alulra, alsó polcokra kerültek, a kisebbek vannak feljebb. (Kisebb az esélye, hogy egy atlasz a fejedre esik.) Persze lehet, hogy ez nem megoldható, ha egyenpolc, akkor talán egyes könyvek be sem férnek csak fektetve... A mi könyvszekrényünk moduláris, apu rakta össze még régen, tehát nálunk a könyvekhez "terveztük", így ez nem volt gond. Érdekes módon viszont az olyan nagy könyveket, amik sehová sem férnek be állítva, azokat a legfelső polcra fektetve tároljuk, hogy biztosan nehéz legyen levenni. :)

2013. júl. 26. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én méret szerint, azon belül pedig írónként csoportosítom.
2013. júl. 26. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!