Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Eddig hogy tetszene a könyvem?

Eddig hogy tetszene a könyvem?

Figyelt kérdés

Már eléggé rég el akartam kezdeni egy könyvet,de sajnos nem tudtam, hogy a nagyközönség hogy viszonyulna egy eléggé tömör történetszálhoz.... Ha valakit érdekelne a többi része írhat privátban,és elküldöm! 15/F


Az erdő szele végigsimítsa arcomat,amitől a szakállam kissé irritálni kezdi arcomat. A madarak csicsergése kissé elrejti a zajt amit gerjesztek lépteimmel,ám ez még mindig nem elég hogy a vad ne vegye észre közelségemet. Felső testem már szinte átfagyott a téli hideg miatt, amely itt fönt a hegy gerincénél megszokott, ám én még mindig nem bírom megszokni hiába élek már lassan tíz éve a hegy alsó részénél. Amint közelítek az ágak ropogása megtöri a madarak csicsergésének dallamát, amely felettébb megnehezíti a vadászatot. Távcsövemmel elkezdem kémlelni a láthatárt,de a sűrű hóesés miatt alig látni valamit. Vállam megint görcsberándult, a nagy teher miatt, ami a táskának köszönhetek, de nem birok mást tenni. Ha nem hoznák ennyi dolgot, és ha történne valami akkor lehet ez lenne utolsó utam. Közelítek a nyomok láttán, amelyek szarvasok alkothattak, ám amint elindultam szörnyű dögszag csapta meg orromat, amely egyre jobban erősödött ahogy haladtam. Az ösvény bal részénél kisebb vérfoltok árulkodtak arról hogy az állat megsérülhetett. Odasétálok a vérnyomokhoz,amelyek szemmel láthatólag is eléggé frissek lehettek. Egy hatalmas farkasüvöltés rázta fel az erdő csendjét. Az erdő abban a pillanatban életre kelt,és az állatok futásnak eredtek, a madarak elszálltak. A hang a tőlem jobbra eső kis üregből szólalhatott,de a hó eltérítheti a hang irányát,így nem is kockáztatok, megyek tovább a nyom irányába. Lábaim kezdenek cserbenhagyni felfelé menet, de mindig is kibírtam az utakat, most sem fognak cserbenhagyni remélem. Amint elértem egy kisebb tisztásféleséget megláttam a hangot kiadó farkasokat, amelyek valószínűvel az én prédmámat zabálják! Legugoltam, a bal lábammal kitámasztottam fegyveremet. Az egyik nagyobb állatot vettem célba amely az állat jobb lábából eszik. Célkeresztet az állat szeméhez irányítottam, és tüzeltem. Áldottam a fegyverárust amiért rám sózta a hangtompítót! A célpont elterült,és a koponyáján léggé nagy lyuk tátongott. A társai meglepődve vették észre társuk halálát, ám ez meg is futamította őket, legalább is remélem. Fegyveremet újratöltöttem,és elindultam a tetem felé . A farkasnak a másik koponyarészét szétvitte a lövedék, a koponya darabjai belefúródtak a koponyájába, amely szinte a második halálát képezték számára. Mivel a többi része épségben volt, nem hagyhattam hogy kárba vesszen a bőre és a húsa, így kivágtam egy nagy húsdarabot az állatból, amit a táskámba tettem. Ez volt a mai vacsorám, mivel a szarvast darabokra tépték, és már jókora részét elfogyasztották.



2013. júl. 28. 16:32
 1/8 anonim ***** válasza:
47%
Legyen akármilyen jó egy könyv ha E/1 személyben van írva nekem nem tetszik. Kiv. ha életrajz vagy napló formájú a könyv. Azért nem tetszik, mert nekem amatőrnek tűnik, plusz rettenetesen nehéz azonosulni a szereplővel amikor E/1-ben olvasok.
2013. júl. 28. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
61%

Hú, hát szerintem még lenne mit fejlődnöd. Valahogy így írnám át az első sorokat:


"Az erdei szél simítása az a szakállam arcomat irritáló lengedezését eredményezte. A madárcsicsergés/ A csicsergő madarak éneke/A madárszó/Az erdei madárszó--- és akkor a legelejére nem kell, hogy erdei; csak simán a szél simítása/ szél arcomat érő simítása--- kissé elfedte a lépteimmel keltett zajokat, ám ez még mindig nem elég hogy a vad ne vegye észre közelségemet. Felsőtestem már szinte átfagyott a téli hideg miatt, amely itt fönt a hegy gerincénél bár mindennapos, belőlem még most is vacogást/didergést vált ki, hiszen én még nem élek itt olyan régóta."

2013. júl. 28. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%
Annyi benne a szóismétlés mint égen a csillag. Nem nevezném könyvnek,de blogként a barátaid biztos elolvasnák.
2013. júl. 28. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Gyémántlány ***** válasza:
100%
Sok benne a hiba, például szóismétlések, és néha ott is feltételes módban írsz, ahol nem kéne. Gyakorolj kisebb történetek megírásával, mielőtt belevágsz egy nagy könyvbe!
2013. júl. 29. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A történet nem rossz,de szerintem is gyakorolnod kéne. Nem derül ki pontosan hogy mikor játszódik a történet,mondjuk én nem raknám bele azt hogy -a szakállam kissé irritálni kezdi arcomat- vagy azt hogy -az én prédmámat zabálják!- legalábbis nem ilyen formában. Csak egy tipp hogy szerintem ne E/1-ből írd (ahogy ezt már mások előttem is említették) és ne jelenidőben. A véresés morbid részt szerintem nem kéne ennyire részletezni,persze ez egy lány véleménye :) sok sikert!
2013. júl. 29. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Alapból ez egy kis részlet,és ez egy eléggé összetett történetszál lenne!

A könyv 1. lapján ott lesz a dátum, és hely neve.

Azért írom ilyen véresre, mert alapból ez egy horror-kaland könyv lenne, benne eléggé sok érdekes dolgokkal.

Alapból az emberi bűnöket szeretné benne felmutatni, amelyek nagy szerepe lesz a történetszálban!

Ha valakit érdekelne bővebben,privátban leírom neki! Csak írjon rám!

2013. júl. 29. 12:19
 7/8 anonim ***** válasza:
65%
Nem is tudom. Nem fogott meg, egyetértek a többiekkel, szerintem lenne mit fejlődnöd
2013. júl. 30. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
57%
Szerintem hagyd az írást azokra akiknek van tehetségük hozzá.
2013. aug. 31. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!