Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » E/3-ban írt történetnél...

E/3-ban írt történetnél hogyan jelölnéd a főszereplő gondolatait?

Figyelt kérdés

Tehát a tájleírások, helyzetleírások, cselevések, stb normál módon E/3-ban íródna, viszont a főszereplő bizonyos gondolatai is fontosak lennének, amiket E/1-ben kéne leírni.


Milyen jelölést érdemes ilyenkor használni, hogy elkülönüljön az E/3-as szövegtől?



2013. júl. 31. 03:36
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Gondolatjelről nem hallottál még?


Gyengébben kedvéért: ~

2013. júl. 31. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
"Majd elásom a kertben" -gondolta Julie, és leütötte a péklapáttal.
2013. júl. 31. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Általában dőlt, vékonyabb betűkkel szokták jelölni a szereplő gondolatait a regényekben.
2013. júl. 31. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Használj szabad függőbeszédet és ne váltogas a személyi ragozások között, hidd el sokkal jobb lesz úgy. :)
2013. júl. 31. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Dőlt betűkkel.
2013. júl. 31. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Gondolatot szokás idézőjellel, gondolatjellel és kurzívan szedni (népszerűségi sorrend is ez), de láttam már olyat, ahol mindhárom volt egyszerre. Még véletlenül se téveszd szem elől a gondolatot. Én is azt javaslom, amit a második válaszoló (idézőjelek), és tetszik a példamondata. :)
2013. júl. 31. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Az idézőjelek nem jók, mivel nem csak ilyen rövid gondolatokat jelölnék és szerintem nem néz ki túl jól úgy. Jelentőségteljesebbek a gondolatai és hosszabbak.


Még mielőtt válaszokat kaptam, elkezdtem dőlt betűvel írni, egyik kedvenc írom példájára. Ez egész jó és nem is zavaró külalakra sem. Esetleg később átírom más módra, de egyelőre azt hiszem jó lesz így.

2013. júl. 31. 14:19
 8/18 A kérdező kommentje:
Egyébként, ha egyetlen főszereplő van és csak az ő gondolatait írnám le E/1-ben a történet során, akkor mindenképp bele kell csempészni a gondolta szó minden egyes alkalommal, ha dőlt betűvel írom a gondolatait?
2013. júl. 31. 14:48
 9/18 anonim ***** válasza:

Nem mindig, de érdemes legalább az elején, hogy értse az olvasó. Az idézőjel hosszú távon is jól mutat (most nem akarom példának hozni Tolsztojt, de kézenfekvő), de persze ez a te döntésed. Csak ne hidd, hogy azt nem lehet több bekezdésen keresztül is végigvinni.

A kurzívnál figyelj majd a kiemelésekre (azt is kurziválják), ezt sokszor látom elrontva. Illetve a leveleket kényszeresen döntik a szerzők, ha nálad a gondolatok jelölése ez, akkor mást tényleg ne jelölj ugyanígy (sem visszaemlékezést, sem levelet).

2013. júl. 31. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
" Na ez nehéz ügy lesz." - gondolta magában Béla ekkor:)
2013. júl. 31. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!