Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mit gondoltok az írásomról?

Mit gondoltok az írásomról?

Figyelt kérdés

Ha több időt adtam volna neki, most boldog lennék. De nekem nincs időm, nincs időm a boldogságra, nincs időm a szerelemre. Egyáltalán, már semmire sincs időm. Az óra ketyeg, a napjaim meg vannak számlálva. Legalábbis az orvosok ezt mondják.

A nagy kérdés: Mivel töltsem el életem utolsó óráit? Az általánosan elfogadott válasz az, hogy amivel csak akarom. Megtehetem, miért is ne tehetném? A végén úgysem fog senki leszidni miatta. Nem lesz kit leszidniuk.


A kék tengert bámultam, az áttetsző habokat, a satnya is hullámokat, melyek még a szélcsend felett is örök diadalt arattak. Nem először láttam a végtelen vizet, mégis, ezredszer is lenyűgözött, olyan hatással volt rám, mint egy pohár limonádé a kiszáradás határán lévő embernek. A tenger puszta látványa elég volt ahhoz, hogy reméljek. Hogy elhiggyem, a dolgok rendbe jöhetnek körülöttem. Velem. Hogy minden a régi lehet. Én is.

A kristályhabok a percek múlásával lassan elnyelték a vörös napkorongot, én mégsem álltam fel, mégsem mentem haza. Ide tartoztam, ide, a sziklámhoz, a mellettem helyet kapó, jelenleg üres sirályfészekhez. Ha valaki felnézne a szirtre, nem venne észre. Ide tartozom.

Mikor az alkonyat szürkére festette a fáradhatatlanul táncoló, örök tangót járó hullámokat, felálltam. Lassan, óvatosan, noha ismertem a szikla minden négyzetcentiméterét.

Tudtam, hová léphetek.

Ezzel a gondolattal indultam meg a perem felé, majd lenéztem az alattam fortyogó, sötét vízre. Ott volt és engem várt. A sötét, hegyes kődarabok úgy meredtek az ég felé, mint a görbe, hegyes fogak egy rossz kinézetű ember mosolyra húzódó szájából.

Maximum egy hónap. Miért várnám meg a lassú elmúlást? Mi okom van egy fehér párnára hajtott fejjel kilehelni a lelkemet? Miért ne lehetne a fájdalom, az általam hőn szeretett tenger okozta fájdalom a halálom?

Néhány másodpercig még hallgattam a madarak rekedtes szavait, a morajló tenger mély, tiszta hangját, majd levetettem magam a mélybe. A zuhanás órákig tartott, legalábbis nekem úgy tűnt. De aztán - meglepő hirtelenséggel - vége lett. Testem egy kőnek csapódott, a hullámok átcsaptak a fejem felett. Az ég felé szárnyaltam.



2013. júl. 31. 09:20
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A stílusod, íráskészséged egész jó, bár nekem néha erőltetettnek tűnik. A téma érdekes, alapvetően tetszik a sztori, csak szerintem túl rövid. Értem én, hogy direkt akartad ilyen rövidre, hogy direkt nem árulsz ez bizonyos részleteket, de nekem valahogy túl hirtelen jön az az ugrás. Kicsit jobban kifejthetted volna előtte a lelkivilágát, gondolatait, esetleg hezitálását.

Gondolom kezdő vagy, ahhoz képest jól írsz, csak így tovább! :)

2013. júl. 31. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Zeu ***** válasza:

Ekkora írásba sok sztori nem fér, de az érzelmet, a tájat ügyesen átadtad. Szerintem megéri hasonlókkal foglalkoznod.


Tedd ki írásodat az amatőr írók klubja honlapra is, ott hozzáértőbb válaszokat is fogsz kapni :)

2013. júl. 31. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem tetszik, szerintem jól írsz, érdemes folytatnod az írást!!:)
2013. júl. 31. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

teljes mértékben egyetértek az előttem szólókkal!

Szerintem tedd ki a történetedet, a Merengőre, nekem az az oldal jön be a legjobban!


link: [link]

még annyit, hogy ide nem felétlenül fanfiction-öket várnak, hanem saját, egyedi történeteket is.

Megéri!

2013. júl. 31. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!