Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen könyvet ajánlanátok...

Milyen könyvet ajánlanátok egy 15 éves kamaszfiúnak? Kérdeztem a magyar tanárnöjét is, de semmi konkrétumot nem mondott. "Hát, ami érdekli. " Mi anno minden nyárra kaptunk egy "ajánlott könyvek" listát.

Figyelt kérdés

Èn komolyakat olvastam elsö gimisen, pl. Mesterségem a halál, A Nyomorultak...

De ma más világ van, és valszeg ez túl komoly is lenne neki.

Nagyon megköszönném, ha segitenétek.



2013. júl. 20. 17:45
 1/7 anonim válasza:
harry potter
2013. júl. 20. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
tényleg jó lenne tudni az érdeklődését. esetleg valami Stephen King-könyv...
2013. júl. 20. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Mindenképpen regényre vagy novellára gondolok.

Én ugyan lány vagyok, de pl. szerintem, ha nem olvasta, akkor a Harry Potter is tök jó :), meg a Zabhegyező, a Tanár úr, kérem, vagy szerintem John Grisham könyvei (Az ügyfél, a Pelikán ügyirat, A fellebbezés, A vallomás, A végrendelet... az összes :))...

Szerintem egy 15 éves fiú szeretné a sci-fiket is, meg az ilyen misztikus- jövőben játszódó dolgokat. (Én lány létemre is szeretem ezeket, mondjuk én X-Aktákon nőttem fel :P)

2013. júl. 20. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az én öcsém a 13 és 3/4 éves Adrien Mole titkos naplóját olvasta.

19/L

2013. júl. 20. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én csak misztikusokat, érdekeseket tudok ajánlani.


A Harry Potter nagyon dicsérve van, és el kell ismerni, hogy zseniális, ha eddig nem olvastad, kezdd el, elképesztően magával ragad, alapmű.

Mindenképpen ajánlom még Darren Shan vámpíros sorozatát, ez 12 rövid, 200-250 oldalas könyv.


Ha van türelmed, és tapasztaltabb olvasvó vagy, belekezdhetsz Stephen King-be is, de ezek tényleg felnőtt könyvek, nekem 15 éves fejjel nem jelentenek igazán nagy könyvélményt.

2013. júl. 21. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
gyűrük ura
2013. júl. 21. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 sándorjános ***** válasza:

Dűne quadrológia?

Móricz Zsigmond - Egy boldog ember

Kőrössy P. József - Marokháza (Novella. Kicsit obszcén és szókimondó, meg elég modern, hogy nehezen tudd értelmezni, de ahogy egy tudathasadásos elme ketté bomlik úgy két oldalú a befejezés is, ami szerintem egy nagyszerű vallomás)

2013. júl. 22. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!