Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Eddig milyen a frissen készült...

Eddig milyen a frissen készült regény, várom a véleményeket?

Figyelt kérdés

A regényt én és egy haverom kezdtük el.

Életünk első próbálkozása!!!

Várom a jó/negatív véleményeket + tanácsokat!!!

[link]



2013. aug. 2. 00:49
 1/3 anonim ***** válasza:

Sokan nem lehet leszűrni, de próbálkozni lehet. Ami szemet szúró és idegesítő már itt az elején, hogy a párbeszédekben rengeteg a megszakítás. Van hogy akár mondatonként is becsempésztétek a "mondta", "kérdezte", "tanakodott" ez meg az, stb. összekötéseket. Ha úgy érzitek ennyire nehéz lenne követni ki mit mond és mikor, ne legyen annyi szereplő összedobva az elején.


Másik dolog, hogy nagyon kevés a leírás, meg kell próbálni a képzelőerőt tornáztatni. Pl. a vadászatnál szépen az erdőt körbeírni, valami történetet kitalálni mellé, színesíteni, izgalmasabbá tenni. Ugyanígy a szobával is például, nem pedig csak ugrálgatni ide-oda. De ahogy mondtam, próbálkozni lehet.

2013. aug. 2. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ilyen középkorias jellegű könyvet, történetet még nem olvastam, de nem rossz. Az előttem szólóval azonban egyetértek és még kiegészíteném annyival, hogy itt-ott nem eléggé hiteles a nyelvezet.
2013. aug. 2. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Értem... Köszönöm a tanácsokat. Akkor igyekszünk a "mondta" "szólt" stb-ket kicsit kikerülni. És akkor figyelünk a részletek leírására is. Még egyszer köszi!
2013. aug. 2. 01:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!