Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Nektek felkeltené az érdeklődé...

Nektek felkeltené az érdeklődéseteket egy olyan könyv, aminek ilyen a bevezetése?

Figyelt kérdés

A lány szeme felakadt. És azt hittem, hogy abban a pillanatban fog meghalni. Mintha az ördög szállta volna meg, a teste össze-vissza tekeredett és a kezeivel hullámokat csapott, mint egy viharos tenger. Nyaka kicsuklott, feje csak úgy himbálózott, és már úgy véltem nem sok híja volt, hogy elszakadjon a nyakától. Lábaival botladozott, mintha nem érezte volna a stabil talajt talpa alatt. A riasztó tánc alatt égnek lobbant karamella barna haja, s mintha tomboló vihar keletkezett volna, az ég hirtelen elsötétedett, pedig az éjszaka még fiatal volt. Odarohantam hozzá, és megráztam. Felsikoltottam, mikor szeme visszakerült a helyére, de már nem az a gyönyörű szép tengerkék szempár bámult rám vissza, hanem egy izzó sárga macskaszem. Ráztam a vállát, könnyem már kicsordult, mert tudtam, hogy elveszítem. Már homályos volt a látkép, könnyek terítették el a szememet, és a második könnycsepp kibuggyanva folydogált le az arcomon, végül mikor lepottyant volna a hatalmas nagy vihar felkapta és repítette a többi könnyem után. Én pedig csak ordítottam és ordítottam és az eluralkodott lányt magamhoz szorítva kiáltottam egy utolsót:

- Kérlek térj magadhoz! – zokogtam bele a hajába, de ekkor hirtelen sercegni kezdett körülöttünk a levegő és beterítette az egész légkört némi aranyozott csillámpor és az égbe röpítette a lányt. Gyönyörű dallam csendült fel és a nagy tisztásra bevonult egy táncos nép, leemelték az öntudatlan lányt a csillámporfelhőről, és az égbe emelve vitték és táncoltak. Könnyeim még mindig nem apadtak el, de már nem a lány miatt sírtam. Rég elvonta róla a figyelmemet ezek a gyönyörű teremtmények, ahogy táncolták az egzotikus táncot. Fejüket ide-oda csavarták, lábukat hajlítgatták és az egész műsor olyan természetfeletti volt, ezért biztos voltam benne, hogy ezek nem emberi lények. Annál sokkal csodálatosabbak…



2013. aug. 2. 19:22
 1/8 anonim ***** válasza:

A kérdés figyelemfelkeltőbb. De felkeltené, hogy tud valaki a kezeivel hullámokat csapni? Tengeristennő?

(Gonosz vagyok, tudom. Odáig olvastam és ez elég volt.)

2013. aug. 2. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 rajcziz ***** válasza:

Figyelj, nem tudom minek a hatása alatt képzelted ezt el, de én is kérnék belőle.


Nem tudod, melyik szó mit jelent. Ez a legnagyobb gond. Őszintén szólva örülök, hogy ezt végig bírtam olvasni, nemhogy még folytatásra vágynék.

2013. aug. 2. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Érdekes...

Csak zavart, hogy nem ismerem a lányt s az elbeszélőt. Mi van a lánnyal, miért akadt fel a szeme?

Ezekre a kérésekre ebben a szövegben akartam választ kapni. Lehet, hogy utánanéznék, miféle könyv, miről szól, de biztosan nem olvasnám el csak emiatt a szöveg miatt.

2013. aug. 2. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én minden értettem belőle, el is képzeltem. :) Az elejénél az Evil Dead jutott eszembe, de a csillámporos rész az már nekem nem jött be.
2013. aug. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én csak innen-onnan beleolvastam pár egymás utáni mondatot, az én érdeklődésemet felkeltette:)
2013. aug. 2. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem.

Egy ilyen bevezetés hatásvadász, és nem is valami eredeti. Ez az egyik ok, amiért nem keltené fel az érdeklődésemet. A másik az, hogy annyira próbálsz egyedien és választékosan fogalmazni, hogy időnként átesel a ló túlsó oldalára, és értelmetlen dolgokat írsz. (könnyek terítették EL a szememet, ELURALKODOTT lány, stb...)

Van pár vesszőhibád is, ez már szinte részletkérdés, de azért javítsd ki őket.

2013. aug. 3. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy én is gonosz leszek, de ennek a szövegnek se füle, se farka. Ahogy az alaptörténetnek is.

Az egyik percben, mintha valami horror-fantasy lenne, a másikban pedig egy tündérmese. Semmit nem magyaráz, mintha összevisszaság lenne az egész. Sok kifejezést használsz, de túl sokat, és soknak valóban nincs is értelme^^"

Ezeket javítsd ki:)

2013. aug. 3. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, és hát van még mit fejlődnöm 12 éves fejjel, de igyekszem :)
2013. aug. 3. 15:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!