Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Nagyon szeretek írni, viszont...

Nagyon szeretek írni, viszont fantáziám nulla, hogy szerezzek ötleteket?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretek írni, és tehetséges vagyok benne mások szerint (akik nem elfogultak irántam), viszont fantáziám nulla. :( Mit tehetnék, hogyan találjak ki ötleteket?

2013. aug. 6. 23:39
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
De hogyan írhatsz úgy, hogy nincs fantáziád? Mégis miket írsz akkor?
2013. aug. 6. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Régebben egy csomó ötletem volt egy-két hónapja,és akkor írtam.
2013. aug. 6. 23:47
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Olvass. Addig sem írsz.
2013. aug. 7. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem azt mondtam, hogy nem akarok írni... Amúgy olvasok rengeteget
2013. aug. 7. 00:52
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy-két hónap nem idő. Most ez egy ilyen ihletszegényebb periódus az életedben, ez változni fog magától, ha eleget olvasol. Ha pár hónapja még voltak ötleteid, de most nincsenek, az nem azt jelenti, hogy nincs fantáziád, ez csak egy átmeneti "írói válság". Olvass, olvass, olvass, és majd elmúlik.

Az sem mindegy, hogy mit olvasol. Legjobb a szépirodalom, vagy az igényes szórakoztató irodalom. Vavyan Fable-tól meg a többiektől akárhány könyvet elolvasol, nem leszel vele beljebb, ellenben egy-két igazán értékes könyv olyan löketet adhat, hogy csak győzz írni!

2013. aug. 7. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A fantáziádat is tudod fejleszteni ugyanúgy, mint a testi erődet, a reakciókészséged, akár a szókincsed. Ehhez szükséges persze, hogy ne csak írj, hanem olvass rengeteget. Persze nem ilyen semmitmondó tiniregényekre gondoltam, félre ne érts... Amik szerintem még nagyon jól fejlesztik a fantáziát, azok a szerepjátékok. G-Portálon rengeteg FRPG, azaz fórumos szerepjáték van. Itt kapsz segítséget a történet alakításához, nem kell végig a saját ötleteiddel előállnod... Viszont ugyanúgy részt kell benne venned. És nem mellékes az sem, hogy ha találsz egy jó szerepjátékos társaságot, akkor remekül szórakozol majd. :) Remélem, tudtam ezzel segíteni.
2013. aug. 7. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 rajcziz ***** válasza:
100%
Olvass újságot, próbáld továbbgondolni a cikkeket.
2013. aug. 7. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Igen, a szerepjáték sem egy rossz ötlet, magam is játszottam egy időben. Viszont csak egy irányba fejleszti a fantáziát - az adott RPG világ keretein belül. Ez is segíthet, de én inkább az olvasást javaslom: minél többféle témában, műfajban, minél többféle nemzetiségű és korban élt szerzőtől olvass el (főként szépirodalmi) műveket. Így a fantáziád mindenféle irányban fejlődhet.
2013. aug. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm! :) hát most sajnos a Kőszivű ember fiait kell olvasnom, mert kötelező olvasmány, és hát... Eléggé akciószegény...
2013. aug. 7. 14:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!