Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogyan "szerezzek" szavakat a...

Hogyan "szerezzek" szavakat a könyvemhez?

Figyelt kérdés
próbálok írni könyvet, már van történet, szereplők stb.. de valamikor nem találom a szavakat, főleg mikor a helyszínt akarom bemutatni..:S
2011. szept. 3. 19:55
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szinonimaszótár. Illetve egy jó tanács: amikor írsz, ne figyelj arra, hogy a legtökéletesebb szavakkal írd a történetet, csak hagyd, hogy egymást kövessék a mondatok, ne akadj fenn a szóismétléseken, a helyesírási hibákon, mondatszerkesztési hibákon. Csak írj, írj, írj... Aztán egy hét múlva vedd elő az írást, és javítsd ki a hibákat. Várj újabb kis időt, és még egyszer nézd át. És így tovább, amíg nem érzed hibátlannak.


Persze ezt nem én találtam ki, nem vagyok én olyan okos. :) Nézegesd ezeket az oldalt, sokat tanulhatsz belőle.


[link]

[link]

(Ez ráadásul iszonyat humoros stílusban van írva! :) )

2011. szept. 3. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha nem találod a szavakat, gond lehet a szókincsed bőségével. Vagy a szinonimaszótár, vagy lassabb de biztosabb módszer a sok olvasás. Ne csak egy stílusban, nem csak egy szerztől, nem csak egy zsánerben, nem csak egy műfajban vagy műnemben, hanem mindent. Aztán vagy tetszik, vagy nem (és akkor leteszed). De szókincset csak így lehet bővíteni. Esetleg beszélgess az emberekkel: mindenféle közegben lehet, villamoson az öreg nénivel, ha segítesz vinni a csomagját, Facebookon, MSN, az utcán, telefonon, iskolában... Ez is segít, főleg, ha különböző (szub)kultúrából érkező emberekkel tudsz szóba elegyedni, mert más a hozott és aktív szókincsük (ez mondjuk az írásnál a jellemek leírását is kialakítását is segíti).

A szótár halott. Erre figyelj mindig, ha kézbe veszel egyet. Ha nem tudod, hogy az adott szónak milyen a stílusa, illik-e a közegbe, mikor szokás használni, csak nevetségessé teszed magadat (önmagad előtt is). Természetesen nem ismerhet minden szót az ember, de a sok olvasáson keresztül a szókincs bővítése rendkívül ajánlott. A legszűkebb szókincsű íróink, költőink is renkdívüli szókészlettel rendelkeztek.

2011. szept. 4. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Ötletek:

- Olvass választékosan fogalmazott könyveket (Mikszáth, Gárdonyi jó lehet)

- Használj szinonimaszótárt, erősen ajánlom a Magyar szókincstárat Kiss Gábortól. Én ezt szoktam alkalmazni olyan esetekben, mikor nem jut eszembe a megfelelő kifejezés. Nagyon sokféle szófordulat találtatik benne, tájszavak és szleng szóanyag is, emellett a szavak ellentéte is szerepel a szócikkekben.

A szókincs egy olyan dolog, melyet a legnagyobb túlzással sem lehet állandónak nevezni. Csak bátorítani tudlak a szóismereted bővítésére, és remélem sikerrel jársz!

2011. szept. 4. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Olvass sokat :D

Én is szoktam írogatni, már van két történetem, és ha elakadok a szavakkal akkor visszaolvasom az utolsó mondatot, és általában eszembe jut valami.

2011. szept. 4. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!