Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A Vámpírakadémia című könyv...

A Vámpírakadémia című könyv sorozat hány éveseknek való?

Figyelt kérdés
13 éves vagyok, de olvastam Az Éhezők Viadalát, meg egyéb 16 karikás könyveket. Erre a könyvre egy internetes letöltő oldalon találtam rá, és felkeltette az érdeklődésemet. Nem vagyok ijedős,de azért megkérdezem hogy aki olvasta tudja nekem ajánlani?
2013. aug. 8. 07:02
 1/10 anonim ***** válasza:

Fiatal vagy még hozzá..


18 évesen térj rá vissza, ha még akkor is érdekel, és nem nőtted ki ezt a röhejes vámpír sz@rságot.

2013. aug. 8. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Zeu ***** válasza:

Az éhezők viadala nagyon jó könyv, meglep hogy már 13 évesen tetszett neked :D


Egy kicsit lefordítom az előttem szóló válaszát :)

Ez a könyv (pusztán a leírása alapján) nem igazi vámpírkönyv. A mostanában divatos "szerelmes vámpír" könyvek sorába tartozik, vagyis nem fogsz megijedni amikor olvasod, inkább egy furcsa lényekről szóló romantikus regény hatását fogja kelteni. Szerintem inkább idősebb tinilányoknak való ez a fajta könyv (öhm tényleg nem is tudom lány vagy-e egyáltalán... ha nem, akkor kezedbe ne vedd ezt a sorozatot :P). Hangsúlyozom, nem olvastam, csak leírás alapján ítélek!


Arra gondoltam, ha már ezt a könyvet nem tudom dícsérni, ajánlok neked egy másik sorozatot, ami szintén vámpíros, csak a (számomra nyálasan) romantikus rész marad ki belőle: "Darren Shan - Rémségek cirkusza" az első kötet. (ne tévesszen meg az erről készült film, olyan távol áll a könyv történetétől hogy szerintem véletlen a címük hasonlósága). Ez sem ijesztő szerintem, de legalább vámpírkönyv.

2013. aug. 8. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Smile*-* ***** válasza:
Én 16 évesen olvastam,nekem nagyon tetszett a könyvsorozat!Én azt mondom,ha az Éhezők Viadalát már elolvastad és ráadásul tetszett is akkor én ajánlom a Vámpírakadémiát is.
2013. aug. 8. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én tizennyolc éves vagyok, és már évek óta ismertem a sorozatot, de soha nem vitt rá a lélek, hogy elolvassam, egészen úgy egy hónappal ezelőttig. Én magam döbbentem le a legjobban, hogy mennyire tetszik, és kb. két hét alatt elolvastam négy részét, a nyaralás miatt még nem tudtam folytatni, de mielőbb sort kerítek rá. Izgalmas, vicces, a világ nagyon jól felépített, bár én a fő canon párost nem igazán szeretem (de ezt megtartom magamnak, végtére nem is a romantika miatt olvasom =))

Amúgy az Éhezők viadala nekem abszolút kedvenc, és most a Vámpírakadémia is bekerült kedvenceim listájára (ami kábé csak tíz könyvből/sorozatból áll) =)

2013. aug. 8. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Hű, nagyon köszi a gyors válaszokat! :)A Rémségek cirkuszát pont ma délelőtt olvastam el. Szerintem ha végképp kifogytam a könyvekből elkezdem ezt is. Igazából falom a könyveket, szóval az hamar lesz. :) Mondjuk rákerestem a google-ön, és egy ismertetőjében zombivámpírokról olvastam, ugye ez csak kamu, vagy a könyvben nem olyan fura mint ahogy így elsőre hangzik?
2013. aug. 8. 12:50
 6/10 Zeu ***** válasza:
Öhm... Gőzöm nincs mire célzol zombivámpír néven, ilyesmi nincs benne. Az írónak vannak más könyvei is, van ami zombikról szól azt még nem olvastam, de a vámpírsorozatban biztosan nincs ilyen :)
2013. aug. 9. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ezt milyen ismertetőben olvastad? O.o A könyvek hátulján nincs ilyen, az biztos.

Azonban igen, vannak benne "zombivámpírok", de először is a könyvben strigának hívják őket, másodszor meg nem igazán zombiszerűek, mert rendelkeznek értelemmel. Szóval nem, a könyvben nem hangzik ilyen hülyén =D De ez elég hamar el van magyarázva az első részben.

2013. aug. 9. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Biztos jó könyv, ha lesz kedvem akkor nekilátok. Amúgy ezt a zombivámpír akármit csak valahol találtam a Googleön, nem is olvastam el rendesen csak átfutottam, úgyhogy köszi a felvilágosítást is. :)
2013. aug. 9. 12:00
 9/10 Bogii2000 válasza:
Én megkaptam 12 éves koromban, de egyáltalán nem vonzott, aztán 14 évesen elolvastam és imádtam :)
2014. máj. 4. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én már 12 évesen beavottat,Stephen Kinget olvastam és 13 év körüo voltam amikor a vámpirakadémiát olvastam. Volt benn egy két 'olyan' rész de nagyon tetszett és meg is lepödtem mert nem szeretem a vámpiros könyveket
2015. jún. 14. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!