Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szerintetek mennyire lenne...

Szerintetek mennyire lenne igény olyan történetre, aminek a főszereplője a főgonosz és a végén a "sötét oldal" nyer?

Figyelt kérdés
Könyvet írok és felmerült egy ilyen lehetősége is a sztori végkimenetelének. Kis túlzással agygörcsöt kapok már a hősöktől, és ilyen sztorit nem nagyon ismerek.
2013. aug. 15. 16:08
 1/9 anonim válasza:
Lehet,hogy érdekelné az embereket,ez tényleg ritkább befejezésnek számítana.
2013. aug. 15. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Vannak ilyen próbálkozások, viszont én egyetlen olyat sem ismerek, amely jól sült volna el. Amikor egy könyv arra épül, hogy a sötét oldal nyer, és ez semmilyen módon nincs feloldva, az az olvasók túlnyomó többségében egyáltalán nem kelt pozitív visszhangot.

Más az, amikor a főhős akár kezdetben, akár végig gonosz, vagy súlyos értékveszteség keletkezik, akár komoly bűncselekményeket követ el, a történetnek mégis valamilyen pozitív, értékteremtő üzenete van, mint pl. Darren Shan Város trilógiáját ajánlom, hogy olvasd el, annak végig gonosz a főszereplője, a végére is az marad, de a maga módján mégis fejlődik, és a gonosz és közötti harcról szól. Ez az egyetlen olyan könyv, amelyet ismerek ebben a témakörben, és jól sikerült, ez viszont nagyon.

2013. aug. 15. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igazából 2 részesre tervezem. Az elsőben magát a karaktert, aki ekkor még jónak mondható (de itt is inkább szürke jellem) és annak bukását mutatnám be, amitől gonosszá vált, a másodikban pedig az elkeseredett küzdelmet ellene, ami bár kudarcba fullad, de nem lesz eredménytelen. Ebből fakad a feloldozása, gondoltam erre is, anélkül ritkán jó egy sztori. Csak nem olyasmire tervezem, mint Darth Vader, meg a hasonló karakterek, hogy valaki megmondja neki: "én tudom, hogy van benned jó" és akkor berepül a képbe három pillangó és megjavul. Csak ezt nem tudom, hogy meg merjem-e lépni. Az a cél, hogy valamiféle szimpátiát, hovatovább szánalmat generáljak felé az olvasóban. Az ilyen ellentmondásos karakterek a kedvenceim, csak kíváncsi vagyok, mások hogy vannak vele. :)
2013. aug. 15. 19:10
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem rossz az ötlet, de sok múlik a sztorin, kivitelezésen. Nem elég csak annyi, hogy a gonosz oldalról mutatod be, igényesnek kell lennie.
2013. aug. 15. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Tövisek Hercege

Egy mocsadék a főszereplő, de olyan jól meg van írva, hogy tök mindegy hogy egy gyilkológép. Nagyon szeretem.


Tövisek Királya

Még mindig mocsadék a főszereplő, és még mindig egy gyilkos, de fejlődik. Meg van benne a képesség hogy jobbá váljon.


Tövisek Császára

? Még nem jelent meg és így nem tudni, hogy mi lesz a mocsadékból. :)


Nagyon jó kis sorozat. És nem tudom, nem szeretni azt a kis mocsadék Herceget. :D

2013. aug. 16. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

Ez lemaradt:

A lényeg az hogy jól legyen megírva, ne legyen benne helyesírási hiba, logikátlanság, hülyeség. És akkor mindenkit meg veszel kilóra aki az ilyen könyveket szereti.

2013. aug. 16. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Én biztos elolvasnám, csak az én véleményem nem mérvadó. Egy ilyen könyv szarkasztikus lenne, olvasd el Vonnengut-tól a Macskabölcsőt, annak is negatív egy vége van, vagy a Harrison Bergeont.

El lehet olvasni valahol a könyvedet? Kíváncsivá tettél.

2013. aug. 29. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ha megírom, valamilyen módon minden bizonnyal közzé teszem. Blogon, vagy hasonló. Egyenlőre még szervezem a sztorit, hogy legyenek benne kis rejtett utalások, hogy a végén a dupla csavarnál az olvasó a homlokára csapjon, hogy "basszus, erre miért nem jöttem rá". :)
2013. aug. 30. 09:50
 9/9 Tolkien fangirl válasza:
ÍRD MEG, ÍRD MEG, ÍRD MEG! Én is valami ilyesmit akarok (csak nálam a tündi-bündi szuperjó főszereplőnőből lesz a főgonosz "csaja", és együtt viszik végbe azt, amit a csaj még az elején meg akart akadályozni. :D ). Szóval ha rám hallgatsz, az emberek egy része epekedik az ilyen történetért. Írd meg!
2014. ápr. 22. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!