Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Nagyjából mennyi szótól...

Nagyjából mennyi szótól számít regénynek egy történet?

Figyelt kérdés

Jelenleg írok egy történetet, ha mindennel végzek, akkor nagyjából 25-30 ezer szavam lesz, ami tudtommal elég kevés, de nem akarom "csak úgy" kitölteni jelenetekkel, mert nem az a célom.

Tehát, a kérdésem az lenne, hogy ennyi szóval regénynek számít-e egy történet?



2013. aug. 17. 19:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

"Egy regény általában legalább nyolcvanezer szóból áll (körülbelül háromszázhúsz oldal dupla sorközzel)."


Az Alexander Steele által szerkesztett Kezdő írók kézikönyv c. könyvből idéztem.


Tehát 80 ezer, ami háromszorosa a tiednek.


DE!


"Vannak ennél RÖVIDEBB és jóval hosszabb regények is."


Tehát igen, ha regény jellege van, akkor regénynek számít (legalábbis Alexander Steele szeint).

2013. aug. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
De inkább kisregénynek nevezném.
2013. aug. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Van a Táncolj!(Danse)-sorozat, abból a könyvek nagyon kis alakúak, nagy betűkkel is van, kb 13-as betűméret rémlik, és még úgyis olyan pici lapokkal is 127 oldal és kb 1 centi vastag; legalábbis az a rész, ami nekem megvan belőle. Teljesen jó könyv. Csak példának hoztam fel, hogy lássad, hogy nem feltétlenül számít a karakterszám. Az egy rendes regény, szeretem is:):) Sz'al ne aggódjál!!:) margóval meg oldalszámmal is lehet még reagálni:):):)
2013. aug. 17. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2013. aug. 17. 20:41
 5/8 anonim ***** válasza:

*Jaj, azt írtam reagálni:S:D Variálni azt akartam!!:)

Am, szivesen:):)

2013. aug. 17. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Amerikai SF-szekció meghatározása alapján regénynek 40ezertől számít (Nebula, Hugo és azt hiszem, a Word Fantasy kissé eltér egymástól részleteiben, ez az átlag), tehát inkább kisregény. Viszont a magyar nem használja a szószámláláson alapuló rendszert, mivel nálunk elsősorban tartalmi alapon osztják be a műfajokat. (A kisregény-regény elkülönülés így is nehézkes.) Így lehet regény is.

De legalább tudod, hogy pl. Word Fantasy Award "novel" kategóriájában nem vagy jelölhető ezzel a művel. :)

2013. aug. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Semmi baj, a lényeget értettem :D
2013. aug. 17. 20:48
 8/8 A kérdező kommentje:
A 6. választ is köszönöm :)
2013. aug. 17. 20:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!