Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Amatőr "írók", mennyire...

Amatőr "írók", mennyire vagytok "termékenyek"?

Figyelt kérdés

Pusztán hobbiból írogatok, nem is tervezem sem a kiadatást, sem azt, hogy akár blogban, akár más módon közzétegyem a műveimet. Nem írok minden nap, van, hogy hetekig egyetlen mondatot sem vetek papírra (illetve gépre), és van, hogy elkap az ihlet, ekkor napokig vagy egy hétig minden nap, akár napi 3-4 órát is foglalkozom az írással, vagy a történeteim szerkesztésével, csiszolgatásával.

Pusztán érdekel, hogy ez soknak számít-e vajon? Ti mennyit írtok?

Nekem kb. 500 oldal lehet az összes eddigi termésem (ez kb. 8 év alatt keletkezett), normál betűmérettel, normál tördeléssel.

(Írás alatt most nem csak kimondottan a történetek lejegyzését értem, hanem tágabb értelemben írásnak számít a kérdésem szempontjából az is, amikor utánajártok dolgoknak, amelyekre a mű szempontjából szükség van, stb.)

Ja, és a kérdésem elsősorban a felnőttekhez szól.

Naponta hány órát foglalkozol a műveddel? Minden nap írsz? Ha nem, milyen időközönként? Kb. hány oldalt írtál eddig, és ezt mennyi idő alatt? Mennyi időt fordítasz kutatómunkára?



2013. aug. 18. 19:04
 1/9 anonim ***** válasza:
71%
Régebben elég sokat írtam. Kutatómunkára nulla percet fordítottam. A harmadik regényemet kiadták. Aztán írtam egy negyediket, ezt csak egy másik kiadó adta volna ki, de ők pénzért. Kösz, de én nem fizetek. Aztán abbahagytam. Úgysem leszek soha olyan jó, mint a bálványaim, úgyhogy minek írjak tovább? 4-5 év telt el azóta, mostanában van néhány ötletem, gondolkozom, hogy egyszer talán még írok valamit.
2013. aug. 18. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Én nem is akarom kiadatni az írásaimat, nem ez a célom. Bálványaim ilyen értelemben nincsenek, bár vannak írók, akiket imádok, nem törekszem arra, hogy olyan jó legyek, mint ők. Egyrészt mert az ember ne támasszon maga elé elérhetetlen célokat, másrészt meg mert az egyetlen célom az írással önmagam szórakoztatása.

Köszönöm a válaszodat. Többiek?

2013. aug. 18. 19:23
 3/9 anonim ***** válasza:
Én tíz éves "pályafutásra" tekinthetek vissza, ebből hat éve egy sort nem írok, nyolc éve meg gyakorlatilag abbahagytam (néha írtam valamit). Most csak a hozzászolásokba, kritikákba, véleményekbe ölöm a grafomániámat. (Nem itt - főleg nem itt.) Így fogalmam sincs, az össztermés elég nagy lehet, vannak hat-tíz oldalas kritikáim is szép számmal.
2013. aug. 18. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nyolc éve írok, alig telik el úgy hét, hogy ne tenném, nem számolgatom oldalakban, szerintem elég sok. Most is egyszerre vagy hét-nyolc dolgot írok, attól függően, melyikhez van kedvem.

Semmit nem akarok kezdeni velük, azért írom, mert megnyugtat.

2013. aug. 19. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

13 éves vagyok és mindig szívesen emlékszem vissza,hogy 9-10 évesen írtam egy-egy történetet,ami nem volt több száz oldal. 2-5 oldal volt,de ez lagalább 8 mesében így volt. Aztán egy éve unatkoztam és elkezdtem írni.Azt abbahagytam,majd írtam még egyet. Nagyon sokba belekezdtem és nagyon sokat is abbahagytam,de a legtöbb a laptopomon van,és nem szándékozom kitörtölni ezt :)

Most jelenleg egy olyan történetet írok,ami eddig 53 oldalból áll,de még tervezem tovább írni,mert élvezem. Én is csak magamnak írok,amikor csak tudok (értsd: hetente 3-5 napon legalább 30-120percet szánok rá ).

2013. aug. 19. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
18 vagyok és 6 évesen már írtam verseskötetet amint megtanultam írni ugye, aztán 10-12 évesen kalandregényeket de nem fejeztem be őket, most egy ilyen erősen posztmodern történet van formálódóban, nehéz nyelvezet tömény olyasmi mint Joyce,Musil , a cselekményes részek lényegében az ideológiai jelentéstartalom közvetítésére szolgálnak, noha pont az tartja össze az epikai részeket, saccra 5 év mire kész, bár nem tudom még
2013. aug. 19. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én úgy vagyok vele, hogy nem erőltetem. Amikor kedvem és ötlet van, akkor írok. Ilyenkor képes vagyok 2 -3 órát, hétvégén 6 - 8 órát is a laptop előtt ülni.


11 éves korom óta csinálom. Az elején novellákat írtam (mesét, sci-fit, drámát) Majd egy ideig verseket. Aztán ahogy ráleltem a kedvenc írómra, ezzel jött az is, hogy mi tetszik leginkább , mi az amit legjobban szeretek írni, és ez a horror. Ahogy idősebb lettem, fűszereztem szerelemmel, és némi erotikus tartalommal is , bár ezt nem vittem túlzásba.


Sok novellám, pár versem, és 1 kisregényem van eddig. Ez A4 méretben ha jól emlékszem 130 oldal lett. A másodikon dolgozom. Aminek az utolsó fejezete van hátra.

Illetve van még 2 ötlet a következő két kisregényhez.


Nem próbálnék meg igazi regényt írni, ahhoz a történeteim nem hiszem, hogy elég komplexek. A témaválasztás is azért van, mert engem leginkább a horror, és a dráma köt le. És saját szórakozásomra írok. Max a férjem szokta elolvasni.


Van benne némi kutatómunka is, de nem sok. Pl az első kisregényemhez több démont használtam fel, ezek neveinek néztem utána, illetve, hogy melyik milyen képességekkel rendelkezik. Ezt nem akartam csak fantázia után írni.


Nagyjából ennyi. Amikor van kedvem, akkor írok, de olyankor általában akár fél napot is, ha hétvégén jön rám. Egyébként pedig a nappali dugig van könyvekkel, sokat olvasok, mert imádom, és hogy gyarapítsam a szókincsemet, több írót szeretek, bár az örök favorit mindig is Stephen King lesz.


27/N

2013. aug. 20. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
én egy felturbozott science-fictiont szeretnék irni a történet már egy az egyben itt van a fejemben de mikor le akarom irni egyszerüen elbizonytaladodom
2013. aug. 22. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én is írok könyveket. Talán régebben gondolkoztam a kiadáson, de elvetettem. Bár nekem nincs kész regényem, 3 folyamatban van, és én erre büszke vagyok. Nem akarom kiadatni, csak magamnak/családomnak írok.

"Naponta hány órát foglalkozol a műveddel?"

Ha rám jön 1-4 órát is tudok, de mostanában nincs rá időm.

"Minden nap írsz?"

Természetesen nem, de törekszem.

"Ha nem, milyen időközönként?"

Változó. Jobb napjaimban naponta, rosszabbkor hetente, de ha tényleg a padlón vagyok hónaponta.

"Kb. hány oldalt írtál eddig, és ezt mennyi idő alatt?"

1. elkezdett könyvem: 100 oldal körül van.

2. elkezdett könyvem: 20 oldal körül.

3. elkezdett könyvem: 3-4 oldalnak saccolom (most kezdtem).

"Mennyi időt fordítasz kutatómunkára?"

Ha szükséges utánajárok, de az is max. 10 perc.

2013. aug. 23. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!