Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Írtam már pár könyvet, de...

Írtam már pár könyvet, de sajnos egyiknek sem tudok címet adni. Miket ajánlanátok?

Figyelt kérdés
1. Az egyik arról szól, hogy van egy család, akik szegények, és munkát keresnek, majd a gyerekek apja újra házasodik....2. A másik egy lányról szól, aki nagyon jó tanuló, megtetszik neki az osztályból egy fiú, elkezdenek járni, majd jön egy újabb lány az osztályba, és a fiú belé lesz szerelmes. A lány megkéri a fiút, hogy szakítson a barátnőjével, hogy aztán vele járhasson... közben a főszereplő két barátnője nagyon boldog, az egyiknek lesz egy komoly kapcsolata, a másik pedig egy matekversenyre készül, ami sokat változtatna rajta, ha megnyerné, mivel nagyon szegények... 3. ez egy mese. Egy kutyáról szól, aki elcsavargott otthonról, mert a gazdája nem foglalkozott vele. Egy tanyán találta magát, ahol befogadták, és ekkor kezdődtek az események. Ez a mese igaziból kicsiknek szól. Szóval ennek a 3-nak kéne cím. Remélem, tudtok segíteni! :)

2013. aug. 21. 19:03
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem fogod ezt hasznosnak találni, de én nem vagyok híve ennek a fajta kérdéskörnek, hogy mások mondják meg, mi legyen a cím, főszereplő neve, fordulat stb.

Azt mondod, megírtad a három "könyvet" (gondolom regényt). Tehát volt elég kreativitásod ahhoz, hogy három történetet mindenestül kitalálj fordulatokkal, cselekménnyel, szereplőkkel, helyekkel, tetőponttal, megoldással, akár mg tanulsággal is (ha mese), de ahhoz már nincs, hogy ezeknek címet is adj. Már ne haragudj, de ilyen nincs. Ha tényleg nincs semmi ötleted, akkor egy fenét írtad te azokat a műveket.

Sokkal valószínűbb, hogy van ötleted, és írás közben is volt egy csomó, de ahogy fejlődött a történet, egyiket sem érezted elég kifejezőnek, elég rövidnek, megfelelően frappánsnak. Egyik nem fejezi ki eléggé a főszereplőt, a másik eltereli a figyelmet a cselekményről, a harmadik túl hosszú, a negyedik sablonos stb. Így bármi is lenne, mindet csak "munkacímnek" érzed, amit nem akarsz véglegesnek látni. Ez a probléma gyakori, ha tudnád, nekem hányszor gyűlt meg a bajom a címekkel... Egy ismerősöm egyik novellája esetén nyolc cím-ötlet közül végül egy kilencedik lett a befutó (és még az sem jó, azóta is vitázunk róla).

Vannak általános gondolatok. Ha markáns a főszereplő személye, pl. a harmadik témánál, lehet az ő neve a cím (ha már kutya... lásd Bogáncs, Fekete István szerette ezt a módszert). Elképzelhető, hogy a kifejezni kívánt fogalom a cím (pl. Büszkeség és balítélet - itt mindjárt kettő). Ez inkább az első műnél fordulhat elő. A második egy elég kusza romantikus történet, ezeknél gyakran sablonos cím jön elő, mivel maga a történet gyakran nem annyira egyedi, hogy azt ki lehessen emelni, ezért szoktak egy helyet tenni a címbe (mert ha a történet nem egyedi, akkor különleges helyszínen játszódik). Azt hiszem, ez itt nem feltétlenül a legjobb választás, de mivel mindenféle remények, vágyak és összetört szívek is vannak benne, ezek közül összedobhatsz egy címet (Vágyak és remények... oké, ez is sablonos).

De mondom, te tudod, milyenek a műveid, te fogsz tudni nekik címet adni. Nem mi. Még ajánlatunk sem lehet. Főleg nem ennyi alapján.

2013. aug. 21. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
én is már a 2. könyvemet is lassan befejezem, és nem fogom kiadatni, mert ezek amolyan "tanulópályák". címet én sem tudok semminek adni, szóval ha nincsenek velük különösebb terveid, sztem a cím elhanyagolható.
2013. szept. 20. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Girgoy ***** válasza:

Csak ötletek:


1. A mostoha keze


2. A tudás szálai


3. Bodri hazatalál


De igazából azért nem túl jó, hogy hozzánk fordulsz, mert ennyi info alapján nehéz frappáns címet adni. Ha valami dominéns motívum köré tudod szőni a szálakat, akkor azt a motívumot is adhatod címnek valamilyen formában.

2013. szept. 20. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!