Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Könyvben lesz, vagy van már...

Könyvben lesz, vagy van már 8. része a Harrry Potternek? És megfilmesítésileg mikorra várható, ha lesz a 8. rész? Vagy lesz egyáltalán új rész, akár könyvben, akár filmben?

Figyelt kérdés
A válaszokat előre is köszönöm

#Harry Potter #Harry Potter 8 #Harry Potter New #Harry Potter and
2013. aug. 23. 14:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Könyvben 7részes.Filmben is csak azért mert az utolsó hosszú és igy két filmben csinálták meg. (Mint a twilightot.) Szerintem nem lesz több rész.
2013. aug. 23. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

A Harry Potter - sorozat hét részes, várhatólag ennyi is marad. Az utolsó kötet címe: Harry Potter és a Halál ereklyéi.

2010-ben megjelent ennek a filmváltozata, ekkor kiderült, hogy két részre osztották. 2011-ben vászonra került a 7/2 is, ezzel végérvényesen is lezárva a sorozatot.

Daniel Radcliffe (Harry Pottert játszó színész) az MTV-nek adott interjújában kijelentette, hogy nem lesz több rész, amit az írónő meg is erősített. Viszont többször is célzott arra, hogy szó lehet valamiféle folytatásról. Tényleg nem tudni, mindig mást mond. Olyat is említett, hogy ír majd egy olyan regényt, ami a HP-univerzumban játszódik, viszont nem Harryék és/vagy a a gyerekeik szerepelnek benne.

2013. aug. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Amúgy e-book formában olvasható egy bizonyos folytatás, amiben a főszereplő James Potter, Harry legnagyobb fia. A "bökkenő" csak az, hogy ez nem Rowling munkája. Ezért is nem jelenhet meg papír formában, rendes könyvként.

Egyébként többrészes, ez is sorozat. (második voltam)

2013. aug. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

második/harmadik válaszol!

- amit te mondtál, azt úgy hívják, hogy fanfiction, és ilyet nagyon sokan írnak, nem ez az egyetlen


amúgy: szerintem itt teljesen lezáródott a könyv (film), szerintem nem illene ide még + egy. ez így pont jó :)

2013. aug. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok!

nem válaszol, hanem válaszoló, vagyis a harmadik/második válaszol modom :)

2013. aug. 23. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

*válaszolónak mondom


(szar a billenytűzet :/)

2013. aug. 23. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

*válaszolónak mondom


(szar a billenytyűzet :/)

2013. aug. 23. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy vannak fanfictionok, de amiről beszéltem, azt tényleg kiadták. (Lásd pl. James Potter és a Kapuőr átka)
2013. aug. 23. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Rowling már a Harry Potter befejező (7.) része után mondta, hogy hamarosan új könyvnek áll neki, de annak a célközönsége a felnőtt, és nem a tinédzser korosztály lesz. :) Mivel a Harry Potter első részének a kiadása előtt is eltelt kilenc év gondolkodási idő, valószínű, hogy most sem várhatonk sokkal kevesebbet... :) Mondjuk ideje és pénze bőven van, szóval minek is elsietni, nem?

Ja, és persze ez elvileg 100%ban független lesz a Harry Pottertől. Az egyetlen hps dolog amit most csinál az a pottermore.com. De többet azért ne is várjunk el, elvégre vagy másfél évtizedet felölelt az életéből a Harry Potter... :)

2013. aug. 24. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem adták ki a James Potter könyveket sem, mivel csak fanfiction-ök.


Rowling azóta már két könyvet is írt, az Átmeneti üresedést magyarul is meg lehet venni.

2013. aug. 24. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!