Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Történt már valakivel olvasás...

Történt már valakivel olvasás közben ilyen?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretek olvasni. Főleg regényeket. Előfordult már, hogy délelőtt 10 órakor elkezdtem és kisebb megszakításokkal este 9-ig olvastam, ilyen tünet nélkül. Most egy fél óra után úgy érzem, mintha el lennének fáradva az izmok, amik a szememet mozgatják, ami akkor sem jobb, ha behunyom a szemem. Olyan érzés, mint amikor sokat emelgetsz valamit és érzed a karodban, hogy már nem igazán megy. Nagyon idegesítő érzés. Mit csináljak?
2013. aug. 30. 21:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Pihenj le vagy csak relaxálj egy kicsit. Nem tévéztél vagy gépeztél sokat olvasás előtt? Szerintem vagy te vagy nagyon kimerült vagy a szemed fáradt el. Ne erőltesd az olvasást, inkább aludj egyet vagy csak pihizz.
2013. aug. 30. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
A könyvolvasás hasznos okosocc tőle megtucc dolgokat ha sokáig olvasol akkor felpezsditő érzést érzel a fejedben álitólag szikrázik akkor az ember agya.
2013. aug. 30. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Huzamosabb olvasás/sorozat nézés után érzékeltem ilyet. A szemnek semmi baja, mert az csak egy közvetítőeszköz. Egyszerűen az agyad 'elfáradt'.

Pihenj, aludd ki magad!!

2013. aug. 30. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
En azt mondom, hogy a szemed van elfaradva. Nem erzed ugy, mintha fajna, vagy szurna a szemed? Mukonnyel meg lehet oldani, de csak abban az esetben, ha sok tevezes utan akartal olvasas maratont csinalni. Ha csak siman olvasas utan erzel ilyesmit, lehet, hogy szemuvegre van szukseged. Nem egy ismerosom van, akinek faradt a szeme es szemuveget irtak ki nekik.
2013. aug. 30. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Mirk ***** válasza:
A szemgolyóidat is izmok mozgatják, ugyanúgy, ahogy a karjaidat. Olvasás közben a szemek huzamosabb ideig egy adott pozícióban vannak, minimális mozgással. Ez fárasztó. Szakítsd meg néha, mondjuk óránként az olvasást azzal, hogy kimész a kertbe és nézelődsz, messzi dolgokat kémlelsz, mondjuk egy háztetőt a következő utcában, távoli fát, stb.
2013. aug. 31. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Azt csinálom, pihentetem a szemem, ahogy tudom. De nagyon olvasnék már. A párom is azt mondja, hogy pár napig ne olvassak. Amúgy a tévénézést és a számítógépezést nem szoktam túlzásba vinni. Csak este nézem a tévét, és csak akkor, ha van benne valami film, ami érdekel. A gépen nem szoktam játszani, vagy ilyesmi. Csak egy kis olvasgatás a neten, vagy word-ben való munkálkodás.
2013. aug. 31. 12:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!